Navara

Víno měsíce Getty Images/Lonely Planet Images

Navara

Region Navara na severu Španělska, který kdysi býval hrdým královstvím, si od té doby získává celosvětovou pověst díky skvělým vínům.

Proautonomní region Navara uprostřed severního Španělska je příznačné pobřeží Atlantiku se skalnatými příkrými srázy a často bouřlivým počasím na severozápadě, nesčíslné množství údolí u úpatí Pyrenejí na severovýchodě, vyprahlá kotlina obklopující Pamplonu a břehy řeky Ebro na jihu. Tento věcný, poněkud nezáživný popis odráží pestrou rozmanitost vín, které se v tomto bývalém království (824–1841) vyráběly.

V Navaře vyráběli víno už Římané. Avšak poté co region okupovala řada různých mocností, přičemž každá z nich dávala přednost jinému pití, výroba vína na dlouhou dobu ustala. Až ve 12. století mniši z Kliny na Loiře / Cluny on the Loire a Cîteaux v Burgundsku založili kláštery v Navaře a pěstování vína bylo konečně opět na vzestupu. Dnes lze stopy ještě pozorovat na vinné stezce Ruta de los Vinos de Santiago, která vede podél Camino de Santiago, světově nejznámější poutní stezky, a prochází mnoha skvěle udržovanými vesnicemi, kostely, kláštery, zámky a vinařskými sklepy.

V současnosti se pět navarských oblastí, kde se pěstuje víno, rozprostírá na více než 15 280 hektarech, které se táhnou až na jih Pamplony. Region produkuje hlavně (70 procent) silná sytě červená vína ze starých španělských odrůd vína Tempranillo a Grenache a z dnešních francouzských odrůd Cabernet Sauvignon a Merlot. Kolem 25 procent tvoří svěží růžová vína rosé s ovocným aromatem (Rosado nebo Clarete) a nějakých pět procent představují suchá bílá vína s květinovým tónem vyráběná z hroznů Chardonnay a Viura, a sladká muškátová vína Moscatel.

Navara má jednu z nejliberálnějších vinařských legislativ ve Španělsku, proto lze najít příklady téměř všech stylů vín: vína jedné odrůdy i vína cuvée vzniklá z více odrůd ve všech možných kombinacích, vína v nádherně tradičním venkovském stylu i značková vína moderního stylu, vína vyrobená z révy až 70 let staré i z tříletých „mladíčků“. Červená vína se pohybují ve škále od mladých průkopnických novinek po vína pocházející z jednoho pozemku (Pago ve španělštině) Gran Reservas a zrající ve dřevě až 36 měsíců, která lze pít až po nejméně deseti letech, jakmile jsou však zralá, zastíní svou elegancí, komplikovaností a hedvábnou jemností mnoho vín z Bordeaux. Řada bílých vín se bohužel rovněž vyrábí v barikových sudech, které je často připraví o jejich ovocné tóny. Nicméně nyní se všechno mění: neuvěřitelný počet vysoce kvalifikovaných žen pracuje jak v rodinných vinných sklípcích, tak v družstvech. Nejenže se díky těmto ženám zkracuje doba, po kterou se víno nachází v sudu, ale tyto ženy rovněž čím dál více vysazují staré odrůdy vín. A nejlepší zprávou na tom je, že stále více těchto vín jde na export, takže jsou k dostání i mimo navarský region. 

Text: Rainer Meier

Další informace lze najít na internetových stránkách navarrawine.com (ve španělštině, angličtině, němčině)