Azuma Makoto

Křehká krása přírody

Zeptáte-li se renomovaného umělce Azumy Makotoa na největší zdroj jeho inspirace, bez váhání odpoví: „Příroda.“ To proto, že je fascinován její křehkostí. Pro Miele použil toto pomíjivé médium k řadě ledových skulptur, aby tak vytvořil uměleckou paralelu ke kuchařskému umění na nejvyšší úrovni.

S čím vytváří svá umělecká díla

Inovativní funkce

Pečicí trouba

Inovativní funkce

Konvektomat

Vařte chytře

Indukční varná deska

„Mám ke květinám hluboký, intuitivní vztah. Ať už ve svém tokijském studiu, nebo na cestách.“

Azuma Makoto, světoznámý umělecký aranžér květin

Světový umělec

Epicentrem jeho tvůrčí činnosti je jeho exkluzivní květinářství v Tokiu. Přesto ale své domovské město často opouští, aby vycestoval do světa, vystavil a předvedl své umění nebo objevil nové květiny a rostliny. Svojí tvorbou vytváří stále nová měřítka, která pak opět sám překonává. To, aby vytvořil něco, co by mělo na lidstvo skutečný vliv.

Makotova díla mají původ v ikebaně – tradičním japonském umění aranžování květin. Když Makoto s maximální pečlivostí květiny aranžuje a komunikuje s nimi, uvádí jej to do stavu meditace. V takové chvíli je v naprostém klidu a může dát volný průběh své kreativitě. Ledové skulptury, které vytvořil pro Miele, přesně tuto chvíli dokumentují – a umožňují ji zažít i ostatním.

 

     

Syn šéfkuchaře

Jako syn kuchaře Makoto často přihlížel, když otec pracoval, a vytvořil si tak velký respekt a obdiv k této profesi: „Vaření je velké umění a uměleckému aranžování se velmi podobá. V obou oblastech se věnujeme výběru, aranžování a kontrole přírodních materiálů – a uvažujeme, jak by mohly zapůsobit na člověka.“ Umělci i šéfkuchaři ví, že abyste mohli vytvořit něco mimořádného, potřebujete to nejlepší vybavení.

„Když jsem šéfkuchaře pozoroval, byl jsem ohromen, jak velkolepé je jejich řemeslné umění. Jak mohou pouhým jedním pokrmem vyjádřit tolik různých věcí?“

 

Na vybavení záleží

Pokud se Makotoa zeptáte na způsob jeho práce, ihned se rozhovoří o svých nůžkách. Pokud chce člověk vytvořit něco skutečně působivého, potřebuje nástroj, kterému může důvěřovat. Nástroj, který bude vaší prodlouženou rukou a s kterým budete mít každý malý detail pod kontrolou.

   

 

Čtyři florální instalace

Makoto z květin vytvořil čtyři různé instalace – každá byla inspirována elementární technologií jednoho vestavného kuchyňského přístroje a zároveň určitým přírodním útvarem. Ledovcem pro troubu Dialog, pouští pro pečicí troubu, jezerem pro indukční varnou desku a deštným pralesem pro konvektomat. Výsledkem jsou kombinace barev a textur, které znázorňují světy, jaké si dosud nikdo nedokázal ani představit. Každá je pozvánkou k prožití nových vrcholů řemeslného umění, designu a výkonu.

„Je důležité cítit se dobře. Ale také obohacovat ostatní.“

 

Jsi na řadě

Pozor, připravte se, vařte!

Objevte další příběhy

Kyle Connaughton

Tento kuchař, oceněný 3 michelinskými hvězdami, se zavázal zachovat dokonalost jednotlivých surovin od jejich původu až po prezentaci na talíři.

Helena Rizzo

Tato neuvěřitelně talentovaná šéfkuchařka z Brazílie poskládá z každé ingredience, která se jí dostane do ruky, celý příběh.

Dalad Kambhu

Dalad Kambhu je kuchařka vyznamenaná michelinskou hvězdou s jedinečným stylem vaření a neobyčejným životním příběhem.

Objevte nový svět vaření s generací 7000: pečicí trouby, indukční varné desky, kávovary a mnohem více.

Miele. Kvalita, která předběhla svou dobu

Na začátek stránky