Radek Šubrt

Šéfkuchař v Miele
Šéfkuchař v Miele Radek Šubrt
Slovy Radka Šubrta

"Mým kuchařským krédem je nechat promluvit každou surovinu samu za sebe a nechat ji vyznít do posledního chuťového akordu."

Radek Šubrt byl podle svých slov vařením fascinován od malička, není tedy divu, že se nejprve vyučil kuchařem. Gastronomii považuje za proces celoživotního vzdělávání, a tak se krátce po studiích vydal na zkušenou do zahraničí, kde pracoval v nejrůznějších restauracích v Německu, Rakousku či Švýcarsku. Zapomenout nesmíme ani na praxi v restauraci Daniel´s věhlasného šéfkuchaře Daniela Bouluda v New Yorku. Také jeho domácí kariéra je poměrně pestrá – pracoval mj. v hotelu Mövenpick, Radisson SAS či Le Palais v Praze. Od roku 2004 je spolumajitelem restaurace Sokool, v roce 2010 se stal šéfkuchařem a majitelem vyhlášené restaurace Amade restaurant & café v noblesním prostředí pražského hotelu Pachtův palác nedaleko Karlova mostu. Radek Šubrt rovněž provozuje jídelny Makro, Na Krejcárku a Na Pruhu a zajistí také cateringové služby pro jakoukoliv příležitost.

Jeho kuchařským krédem je nechat promluvit každou surovinu samu za sebe a nechat ji vyznít do posledního chuťového akordu. Díky svému prvotřídnímu kuchařskému umění se stal také mediální hvězdou – spolupracoval např. s TV Prima na pořadu Hostina za hubičku a s TV Nova na pořadech Tescoma s chutí a MasterChef, kde se energicky zhostil role porotce i moderátora. Pořad se vysílal rovněž na Slovensku.

S Miele začal Radek Šubrt spolupracovat v roce 2007. V showroomu Miele pořádá kurzy vaření i večery Miele á la carte. Pod jeho vedením se v aktivní kuchyni Miele naučíte připravovat různé druhy mas, ryby, dezerty, omáčky, tradiční českou či vegetariánskou kuchyni, nebo si jen užijete slavnostní večer s vybranými pokrmy v kombinaci s lahodnými víny.