Michal Hromas

Šéfkuchař v Miele
Šéfkuchař v Miele Michal Hromas
Slovy Michala Hromase

„Firma Miele obohatila můj arzenál nejen o rafinovanější úpravy pokrmů pomocí páry a kombinace pečení s přidanou párou, ale také mnohem větší využití pomalých a dlouhých tepelných úprav v domácím konvektomatu DGC.“

Profesionální začátky Michala Hromase jsou spojeny s hotelem Hoffmann ve středočeském Kladně. Své zkušenosti získával mj. v restauraci Dům vína u Závoje a Obecním domě Praha, v někdejším kultovním podniku Dahab Mezze Restaurantu (šéfkuchař), u Riccarda Lucqueho v Aromi nebo v restauraci hotelu Jalta „Como“. Podílel se také např. na konceptu denní nabídky vyhlášené kavárny Avie v Brně. Jako kuchař filmového štábu se účastnil natáčení filmu Václava Marhoula Tobruk v tuniské poušti.

Jeho projekt Rozinky a mandle pořádal kurzy vaření zaměřené na základy balkánské a středomořské kuchyně. Michal Hromas se tou dobou jako jeden z mála kuchařů věnoval speciálně židovské a arabské kuchyni. V roce 2014 vzniká cateringová firma cimes deli, která nabízí své služby při svatbách, konferencích, větších oslavách apod. Michal Hromas je jedním ze zakládajících členů organizačního týmu Street Food Festivalu.

V roce 2012 začíná spolupracovat s Českým rozhlasem na pořadu Ve vlastní šťávě, jehož je autorem. Jako poradce pro gastronomii pracuje se svazem ekologických zemědělců PRO-BIO a vytváří Kuchařku ze dvora se zaměřením na úspornou práci se surovinami a využití lokálních zdrojů. Inspiraci čerpá také při svých četných zahraničních cestách, mj. do Řecka, Itálie, Velké Británie nebo Izraele. Těžištěm jeho práce je kuchyně Levanty a Jeruzaléma, použití ryb, masa, zeleniny, ovoce a bylinek.

Služeb Michala Hromase využilo Miele poprvé v roce 2012 a od té doby je možné jej vidět při kurzech vaření nebo předváděcím vaření v kuchyňských studiích po celé republice. „Firma Miele obohatila můj arzenál nejen o rafinovanější úpravy pokrmů pomocí páry a kombinace pečení s přidanou párou, ale také mnohem větší využití pomalých a dlouhých tepelných úprav v domácím konvektomatu DGC,“ říká Michal Hromas. A dodává, že pražský showroom Miele se stal jakýmsi inkubátorem jeho dalších nápadů a nových přístupů k vaření.

Ve spolupráci s Miele Michal Hromas nově nabízí také službu Miele Chef at Home, díky které si tohoto šéfkuchaře můžete pozvat přímo k vám domů a domluvit si menu přesně podle vašich představ. Více o službě naleznete na níže uvedeném odkaze. 

Miele Chef at Home - individuální vaření u vás doma