Šetřete ekologicky 

Odpovědnost vůči životnímu prostředí má u Miele dlouhou tradici – již více než 120 let. Příroda je základem našeho života, který chceme chránit. Proto se jako výrobce prémiových domácích přístrojů neustále zaměřujeme na vývoj trvale udržitelných a inovativních chladicích přístrojů. 
Úsporné a ekologické chlazení a mražení 
Do chladicích přístrojů značky Miele se používají výhradně ty nejkvalitnější komponenty, které svou optimální souhrou přispívají k nízké energetické spotřebě. Patří k nim nejen energeticky úsporné kompresory a LED světla s dlouhou životností, ale také funkce jako například NoFrost, které tyto součásti díky inteligentnímu řízení vhodně doplňují.  
Ještě více trvalé udržitelnosti při chlazení 
Dnes je to již přes 10 let, co u Miele vedeme výzkum zaměřený na komplexní systémy čerstvosti, které prodlužují trvanlivost potravin našich zákazníků a výrazně tak přispívají k většímu komfortu a flexibilitě, ale především významně zabraňují plýtvání potravinami. Více než 70 % všech chladniček Miele je vybaveno systémem čerstvosti, takže poskytují zákazníkovi ideální možnost, jak chránit své potraviny a udržet je čerstvé. 
Energetické štítky chladicích přístrojů od 03/2021 
Cílem nových nařízení EU je nadále snižovat spotřebu elektrické energie v Evropě a přispět tak k ochraně životního prostředí. Kromě toho slouží změna klasifikace ke zvýšení přehlednosti pro spotřebitele, kteří tak mohou produkty lépe porovnávat.  
Nejdůležitější změny přehledně 
Kvůli novým legislativním požadavkům a zpřísnění limitů energetických tříd došlo k novému rozřazení přístrojů do tříd energetické účinnosti. Zrušení tříd s označením „+“ pro lepší energetickou účinnost, například třídy A+++, a zavedení nové klasifikace od A po G přispívá k lepší porovnatelnosti produktů. Od 01.03.2021 se můžete pomocí QR kódu podívat do databáze EU (EPREL) na další informace o přístroji. 
Charakteristika výbavy v závislosti na modelu