Kombinace know-how a 3D tisku.

Pod označením 3D4U nabízí Miele od nynějška zdarma ke stažení příslušenství pro domácí 3D tiskárnu. Vyrobte si individuální příslušenství sami.

Technologie

S 3D4U je Miele prvním výrobcem domácích spotřebičů na světě, který nabízí řadu 3D tištěného příslušenství. Touto speciální službou se společnost Miele zaměřuje především na majitele takzvaných tiskáren na modelování tavených vrstev (Fused Layer Modelling, zkráceně FLM). Tento typ tiskárny roztaví přivedený plastový drát (filament) ve své tryskové hlavě. Vznikne tenký pramen taveniny, který se ukládá vrstva po vrstvě podle obrysu součástky. Výsledkem je tištěný objekt.

Všechny tiskové šablony 3D4U si můžete zdarma stáhnout na platformě thinginverse.com. Veškeré příslušenství 3D4U obsahuje popis doporučených parametrů 3D tiskárny a je testováno z hlediska své vyrobitelnosti. Některé díly příslušenství lze individuálně přizpůsobit vlastními motivy a parametry.

   

Společnost Miele doporučuje k výrobě příslušenství 3D4U používat PLA filamenty. Důvodem je dobrá kvalita zpracování na standardních domácích 3D tiskárnách a vysoká rozšířenost v komunitě 3D tiskařů. V nejlepším případě to znamená, že není třeba kupovat žádný další materiál a ušetříte přepravní vzdálenosti. V zájmu ochrany životního prostředí se při nákupu nového filamentu ujistěte, že vzniká co nejméně odpadu z obalů. Filament je k dispozici například v kotoučích z recyklované lepenky nebo navinutý jako cívka. Při likvidaci příslušenství a zbytků 3D tisku využívejte místní způsoby na likvidaci odpadu a recyklovatelných materiálů (např. kontejner na odpadky, je-li k dispozici).

Vysavače

3D4U Mikro rukojeť

S 3D4U mikro rukojetí budete ještě flexibilnější - například při vysávání auta. Mikro rukojeť je zmenšená verze rukojeti. Na jednu stranu můžete připevnit příslušenství, např. hubici 3D4U Flexi. Na druhé straně je přípojka pro hadici vysavače. odpojte sací hadici od rukojeti vysavače a zacvakněte hadici do mikro rukojeti. Nyní máte ještě větší svobodu v úzkých místech. Mikro násada je kompatibilní se všemi vysavači Miele se sáčkem, pokud mají násadu bez integrovaného kartáče.

STÁHNOUT MIKRO RUKOJEŤ 3D4U

3D4U Nástavec na bubliny

S nástavcem na bubliny 3D4U můžete bez námahy vytvářet oslnivé bubliny. Proč nepoužít vysavač hravým způsobem? Tvar tohoto příslušenství je vymodelován podle skupiny bublin. K připevnění se modul umístí na výfukovou mřížku vysavače Miele Complete C3. Proud vzduchu s vysokou čistotou z vysavače je nasměrován přes nástavec. Tyčinku na foukání bublin nyní můžete držet před otvorem. Jemný proud vzduchu snadno a během několika vteřin vytvoří duhové bubliny.

STÁHNOUT NÁSTAVEC NA BUBLINY 3D4U

3D4U Flexibilní hubice

Kdo by to neznal? V každém domě najdeme úzká místa, kam se nevejde žádné příslušenství. S flexibilní hubicí 3D4U se nyní dostanete i do těchto míst. Špička je vytištěna z pružného materiálu, a proto je šetrná k vašim povrchům. Prostřednictvím 3D4U jsou volně dostupné tři různé nástavce. Máte-li další přání, můžete si špičky trysek přizpůsobit.

STÁHNOUT FLEXIBILNÍ HUBICI 3D4U

3D4U Mono držák

Mono držák 3D4U Miele je vhodný doplněk pro váš podlahový vysavač Compact C2. Díky mono držáku můžete k vysavači připevnit další příslušenství, které budete mít vždy na dosah. Mono držák nasuňte na výstupek na rukojeti nebo na plnicí hrdlo spotřebiče. Kužel adaptéru nyní drží vaše příslušenství, jako je široká hubice na čalounění nebo dlouhá hubice na vysávání spár. Věděli jste, že společnost Miele nabízí k zakoupení více než 20 různých druhů příslušenství?

Před tiskem zkontrolujte, zda je Váš podlahový vysavač Miele vybaven potřebným parkovacím dorazem na připojovacím hrdle. Týká se to modelů typové řady Compact C2 a některých modelů typové řady Complete C3.

STÁHNOUT MONO DRŽÁK 3D4U

3D4U Odlučovač cenností

 

Odlučovač cenností 3D4U je mnohostranným pomocníkem při oddělování velkých a malých věcí. Ať už vysáváte kuchyňské zásuvky nebo batoh, hledáte na koberci ztracenou náušnici nebo vysáváte hromadu hraček, špína zmizí, Vaše cennosti zůstanou. Jako předloha pro porézní povrch odlučovače cenností sloužil centrální filtr vysavače Triflex HX1. Na fotografii rastrovacího elektronového mikroskopu je zobrazen povrch filtru vysavače Triflex HX1. I zde jsou nečistoty odděleny od vzduchu, jen v mnohem menším měřítku. Dokonce i ten nejjemnější prach je zadržen mikrometrovými póry filtru.

STÁHNOUT ODLUČOVAČ CENNOSTÍ 3D4U

Kuchyňské pomůcky

3D4U Dekorační dávkovač

Dekorační dávkovač Miele 3D4U: Vyčarujte na povrchu své jméno nebo oblíbený motiv za okamžik. S kakaem na mléčné pěně nebo s moučkovým cukrem na pečivu. Podobně jako mlýnek na pepř, horní a dolní polovinu tohoto příslušenství lze otočit proti sobě. Uvnitř se však nenachází mlýnek, ale generátor impulzů. Když se obě poloviny otočí proti sobě, mikrovibrace z generátoru impulsů vytvoří jemnou spršku částic. Výsledek: Během několika vteřin můžete vyčarovat požadovaný motiv na jakémkoli povrchu. Technologie byla přenesena a zmenšena z patentovaného čistícího systému vysavače Miele Blizzard CX1. U takzvaného ComfortClean CX1 zabezpečuje generátor impulzů automatické čištění jemného prachového filtru.

Pro vlastní dekorativní motivy si stáhněte šablonu krytu a přidejte svůj motiv pomocí programu CAD.

STÁHNOUT DEKORAČNÍ DÁVKOVAČ 3D4U

3D4U Uzávěr kávy

Zatímco víno se skládá z více než 400 aromat, káva jich má více než 800. Tato rozmanitost činí z kávy jeden z nejkomplexnějších přírodních produktů a zajišťuje rozmanitou chuť v závislosti na kávovém zrnu, pražení a způsobu přípravy. Čím čerstvější jsou kávová zrna, tím jemnější jsou chuťové nuance. Otevřené balení kávy by proto ideálně mělo být znovu uzavřeno. S uzávěrem kávy 3D4U nabízí Miele k tomu zvlášť komfortní možnost. Dávkování kávových zrn je nyní ještě pohodlnější. Tip: Samozřejmě to funguje iu müsli sáčků a jiného sypkého zboží. Uzávěr je dostupný ve dvou variantách pro malé kapsy o obsahu cca 250 g a pro velké kapsy o obsahu cca 1000 g.

STÁHNOUT UZÁVĚR KÁVY 3D4U

Domácí kutilové

3D4U Odsávací nástavec

Odsávací nástavec 3D4U Vám při práci s vrtačkou udrží volné ruce. Toto příslušenství namontované na rukojeti se automaticky připevní na zeď. Za tímto účelem byla základní deska optimalizována z hlediska proudění pomocí počítačové simulace. Devět otvorů odsává prach z vrtání kolem vyvrtaného otvoru obzvláště efektivně. Výsledek: Méně stresu při vrtání, čistší podlaha a větší bezpečnost při práci na žebřících.

STÁHNOUT ODSÁVACÍ NÁSTAVEC 3D4U

3D4U Twin-Adaptér

Adaptér Twin 3D4U: Pro domácí kutily kteří mají velké plány. Adaptér Twin umožňuje k vysavači připojit dvě sací hadice současně. Ve vaší dílně zmizí ve vysavači ještě více prachu za stejnou dobu. K montáži odpojte sací hadici od vysavače. Nyní vložte adaptér Twin do horní části podlahového vysavače Complete C3. Do dvou volných otvorů nyní můžete vložit dvě hadice. Samozřejmě můžete namontovat i dvě rukojeti, odtahové trubky a trysky. S tímto vybavením mohou s vysavačem vysávat dvě osoby současně. To se osvědčí zejména na tvrdých podlahách. Adaptér Twin je kompatibilní se všemi podlahovými vysavači Miele typových řad Complete C3 a Compact C2.

STÁHNOUT TWIN ADAPTÉR 3D4U

Kontakt

Líbí se vám naše služba 3D4U?

Chcete nás pochválit, máte návrhy na zlepšení nebo dotazy? Neváhejte nám napsat na 3D4U@miele.com.