Dva hasiči hasí oheň požární hadicí.

Doporučená řešení pro hasičské sbory a záchranné služby

Úvodní stránkaOboryDalší oboryHasičské sbory a záchranné službyDoporučená řešení pro hasičské sbory a záchranné služby
Pracovník hasičského sboru umisťuje plicní automatiku do koše.

Řešení mycí techniky pro hasičské sbory a záchranné služby

S Miele Professional je zajištěna důkladná a současně materiál šetřící příprava respiračních ochranných pomůcek. Systémové řešení zahrnuje myčku s přívodem čerstvé vody s pečlivě přizpůsobenými programy pro čištění a dezinfekci i koše pro spolehlivé umístění masek a plicních automatik do mycího prostoru. Plicní automatiku je možné při přípravě natlakovat stlačeným vzduchem, aby do ní nepronikla kapalina. Funkce jako indikátor stlačeného vzduchu a zabezpečeníprogramových nastavení heslem dále zvyšují bezpečnost procesů, takže je drahé vybavení již po chvíli připraveno na další použití.

Prádelna hasičské stanice, kde na tyči visí různé hasičské textilie a je zde umístěna pračka a sušička.

Řešení prádelenské techniky pro hasičské sbory a záchranné služby

Prádelenské přístroje Miele pro tyto oblasti použití jsou standardně vybaveny balíčky programů pro zásahové oděvy, ochranné dýchací masky a protichemické ochranné obleky. Další speciální programy pro praní a ošetřování, například pro vlněné přikrývky, volnočasové oblečení nebo reprezentativní uniformu, doplňují oblasti použití v zásahovém centru. Obsluha přístrojů probíhá velice pohodlně pomocí textového displeje.

Variace různých mycích a dezinfekčních automatů a stolního sterilizátoru.

Řešení zdravotnické techniky pro hasičské sbory a záchranné služby

Pro bezpečnou přípravu materiálu pro anestezii s důrazem na zachování hodnoty nabízí Miele Professional rozsáhlý program příslušenství. Nástupem mycích a dezinfekčních automatů řady PG 85 byl kompletně přepracován systém mycích košů. Nové mycí koše ještě lépe využívají objem mycího prostoru, takže v každé šarži lze připravit více produktů pro anestezii. Další výhodou je přepracovaný okruh vody a vzduchu: mycí médium a sušicí vzduch jsou pro co nejlepší působení vedeny do ostřikovacích ramen a injektorových systémů krátkými dráhami a s minimálními tlakovými ztrátami. K optimálním tlakovým poměrům přispívá také automatický uzávěr připojovacích ventilů, když nejsou obsazeny. A další výhoda nových mycích košů: modulární charakter systému.

Zjistěte více o naší systémové koncepci pro tento obor

Osobní ochranné prostředky pro hasičské sbory a záchrannou službu jsou často vystaveny mimořádné kontaminaci. Po zásahu se musí ochranné funkce oblečení, ochranných dýchacích masek nebo plicních automatik a dalšího vybavení rychle a řádně obnovit. V závislosti na definované oblasti úloh a stavebních podmínkách lze přístroje různých velikostí propojit do individuálního systémového řešení.