Muž s bílou košilí a vousem se opírá o dřevěnou stěnu domu. Usmívá se a dívá se do dáli.

Udržitelnost u Miele Professional

Immer Besser:
vždy lepší pro planetu, náš jediný domov

Úvodní stránkaUdržitelnost u Miele Professional

Proč je pro nás udržitelnost důležitá

Naše planeta dnes prochází dalekosáhlými změnami – změnami, jejichž důsledky teprve pocítíme.

My všichni neseme odpovědnost za lepší a udržitelnější budoucnost – od největšího mezinárodního podniku až po tu nejmenší domácnost.
„Immer Besser“ znamená „Vždy lepší“ – to je naše přesvědčení, abychom se ve všem, co děláme, stále zlepšovali.

Motivuje nás to vyvíjet znovu a znovu lepší a promyšlenější přístroje, aby se domácnosti a podniky, které je používají, stávaly udržitelnějšími – z generace na generaci.

Na této stránce se dozvíte, co na své cestě k lepší budoucnosti děláme.

Naše cíle pro budoucnost

Záchrana našeho společného domova je závod s časem. Proto si dál stanovujeme ambiciózní cíle a soustavně rozvíjíme naše aktivity. S těmito přísliby chceme jít dál cestou, kterou jsme si vytyčili:

Matka a její dcera stojí vedle přístrojů Miele z řady Malí obři a dívají se na tablet.

Realizace udržitelnosti na všech úrovních

Neustále pracujeme na tom, abychom z udržitelnosti učinili základní součást každé fáze životního cyklu služby nebo výrobku – v celém hodnotovém řetězci a v domácnostech nebo provozovnách našich zákaznic a zákazníků.

Zobrazen je moderní dotykový displej myčky nádobí Miele Professional

Výroba přístrojů, které nezanechávají žádnou stopu – s cílem, aby byly stoprocentně uhlíkově neutrální

Naším závazkem je vyvíjet ty nejlepší výrobky a služby s co nejmenšími dopady na životní prostředí s cílem, aby byly stoprocentně uhlíkově neutrální.

Muž se dívá skrz otvor součásti.

Dáváme starým přístrojům nový život pro zamezení nadměrné produkce odpadu

Zasazujeme se o cirkulární ekonomiku, jež nezanechává odpad, přičemž veškeré materiály jsou na konci své životnosti vráceny k recyklaci.

Nikoliv náhodou má Miele po celém světě pověst spolehlivé značky. Veškeré produkty jsou podrobeny důkladným a přísným zkouškám¹.

 • Naše pračky jsou testovány na 30 000 hodin provozu

 • Naše sušičky jsou testovány na 40 000 programových cyklů

 • Naše mycí a dezinfekční automaty jsou testovány na 15 000 hodin provozu

 • Naše myčky s přívodem čerstvé vody do každé fáze programu jsou testovány na 28 000 cyklů²

 • Dvířka našich praček jsou testována na 60 000 otevření, zavření, uzamčení a odemčení

 • Dvířka našich myček jsou testována na 100 000 otevření a zavření

Udržitelnost přehledně

Naše infografika obsahuje informace o našem podniku, našich ekologických závazcích, podrobnosti k dalším řešením udržitelnosti a zajímavá fakta k přesným a přísným zkouškám, kterým jsou naše přístroje podrobovány.

Další exkurze do světa udržitelnosti

Již od založení našeho podniku v roce 1899 je udržitelnost pevně zakotvena v našich hodnotách. Přečtěte si naše články a zjistěte více o našem přístupu k udržitelnosti!

Ostrov s vodou, pobřežím a stromy v pohledu shora.

Udržitelnost je součástí naší DNA

Udržitelnost je základem filozofie produktů společnosti Miele již od jejího založení – objevte naši cestu k udržitelnější budoucnosti.

Žena ovládá tablet v zeleném prostředí

Udržitelná budoucnost pro naši planetu

Miele Professional se zavázala vytvářet udržitelnou budoucnost pro naši planetu. Zjistěte více o našich závazcích trvalé udržitelnosti, s kterými bychom chtěli dosáhnout našich cílů do roku 2030.

„Immer Besser“ znamená mít neustálou péči

Jako rodinný podnik věříme, že budoucnost musí být udržitelná – a že naše odpovědnost nekončí odchodem z práce. Proto se snažíme vytvářet vše, co děláme, udržitelněji, a pomáhat ostatním dělat to samé. Protože jen společně můžeme obstát ve výzvách, před kterými náš svět stojí.

Obchodníci při brainstormingu v konferenční místnosti
Udržitelnost bereme vážně

Více než 50 % rozpočtu společnosti Miele na výzkum a vývoj proudí do vývoje udržitelnějších přístrojů a služeb. Velká část našich praček Miele prodaných v roce 2020 má tu nejvyšší třídu energetické účinnosti na trhu.

Historická fotografie máselnice
Kvalita rovná se dlouhá životnost

Již od založení naší společnosti je základem naší filozofie vyrábět za pomoci kvalitních materiálů a inovativních výrobních metod výrobky mimořádně vysoké kvality s dlouhou životností. S přístrojem Miele Professional, který vám vydrží po dlouhý čas, si tak můžete být jistí, že spotřebujete méně.

Logo Miele
Spolehlivý partner

Miele (včetně Miele Professional) zaměstnává více než 22 300 spolupracovníků a velice nám záleží na tom, aby si vedli dobře. Podporujeme a motivujeme všechny naše spolupracovníky různými nabídkami z oblasti lidských zdrojů a dali jsme si za úkol být spolehlivým partnerem pro průmysl i společnost.

Je vidět výrobní hala Miele zevnitř, obrazem projíždí spolupracovník na kole
Uhlíkově neutrální ve všech závodech

Společnost Miele se zavázala k iniciativě Science Based Targets (SBTi) a je ve všech závodech klimaticky neutrální (oblasti působnosti 1 a 2). Důležitý milník na této cestě: od roku 2019 do roku 2030 snížíme emise ve fázi použití našich výrobků (oblast působnosti 3.11) o 15 procent – protože tyto emise mají největší podíl na naší celkové uhlíkové stopě.

Mnoho různých náhradních dílů na bílém pozadí
Vaše právo na opravu

Díky své vysoké kvalitě mají přístroje Miele Professional dlouhou životnost. V případě potřebné opravy jsou důležité funkční díly dostupné až 15 let po ukončení výroby přístrojů.3 Kromě toho je často možné dodat originální náhradní díly i pro důležité funkce.

Zpráva společnosti Miele o trvale udržitelném rozvoji

Nová zpráva společnosti Miele o trvale udržitelném rozvoji je od nynějška dostupná ke stažení. Miele v ní potvrzuje, že zastává cíle udržitelného rozvoje (Sustainable Development Goals, SDGs) zveřejněné Organizací spojených národů a hlásí se k dvoustupňovému cíli mezinárodní politiky ochrany klimatu. Stejně jako již u předchozích zpráv je i toto vydání v souladu se směrnicemi iniciativy Global Reporting Initiative (GRI).

Potřebujete individuální konzultaci?

Rádi vám pomůžeme najít ty správné produkty a služby pro váš podnik. Miele Professional vám nabízí udržitelná řešení přesně přizpůsobená na míru vašim požadavkům: kontaktujte nás a zjistěte víc!

 1. 1.
  Údaje o produktech se mohou lišit podle produktové kategorie a kapacity.
 2. 2.
  Řada MasterLine
 3. 3.
  To neplatí pro digitální produkty nebo produkty pro dokumentaci procesů.