Udržitelnost je součástí naší DNA

Udržitelnost je základem filozofie produktů společnosti Miele již od jejího založení. Objevte naši cestu k udržitelnější budoucnosti.

Historická fotografie ženy ve firemní prádelně

Společnost Miele byla založena v roce 1899 jako firma na výrobu odstředivek na mléko. V letech následujících po roce 1900 vyrábíme první kyvadlovou pračku, která přináší výrazné ulehčení z hlediska pohonu. V roce 1910 následuje první pračka s vlastním elektrickým pohonem – odkaz, který slouží jako základ pro dnešní přístroje Miele. Přestože se v uplynulých letech mnohé změnilo – ať už jde o technologie, velikost naší společnosti nebo naši planetu – jedna věc zůstává stejná: naše hlavní zásada „Immer Besser – Vždy lepší“, která nadále formuje naši společnost. Jako rodinná firma jsme vždy usilovali o vytváření produktů, které obstojí ve zkoušce času – a odpovědným řízením podniku chceme přispívat k udržitelné budoucnosti pro všechny.

Vysoce kvalitní pračky jsme začali vyrábět již v roce 1916. Již tehdy jsme byli natolik přesvědčeni o kvalitě a trvanlivosti našich produktů, že našim zákazníkům nabízíme na přání záruku 10 let. V roce 1925 vyvíjíme velkokapacitní pračku pro firemní prádelny v hotelech, restauracích a nemocnicích, která později připravuje půdu pro výrobu našich legendárních Malých obrů v roce 1977.

Ostrov s vodou, pobřežím a stromy v pohledu shora.

Naše cesta inovací a hledání stále lepších řešení pokračuje po celé století a je důkazem dlouhé životnosti našich produktů. Miele se etabluje jako důvěryhodná značka pro komerční sektor, pro který hraje udržitelnost hlavní roli. Naše první ekologické cíle jsou oficiálně zaznamenány na papíře v roce 1990. Od té doby pravidelně informujeme o našem pokroku a každé dva roky zveřejňujeme zprávu o udržitelnosti.

V roce 2004 se Miele připojuje k síti United Nations Global Compact. Změna klimatu se stále více dostává do popředí celosvětového zájmu a tato síť, založená na přelomu tisíciletí, je největší a nejdůležitější světovou iniciativou pro udržitelné a odpovědné řízení podniků. S členstvím v ní získává na dynamice i náš program udržitelnosti.

Naše mise pro udržitelnou budoucnost a pro prosazení naší zásady „Immer Besser – Vždy lepší“ nám již vynesla ceny za udržitelnost. Naše zaměření na dlouhou životnost našich produktů je patrné zejména u našich přístrojů pro komerční použití a formuje standardy, které jsme si stanovili pro kvalitu našich produktů od prvních let od založení. Spolehlivost našich produktů je odjakživa ověřována přísnými testy, abychom vyráběli přístroje s mimořádně dlouhou životností. Například naše myčky s přívodem čerstvé vody jsou dimenzované na životnost 28 000 programových cyklů. Tím, že od počátku klademe důraz na trvanlivost, pomáháme také našim zákazníkům dosahovat jejich cílů v oblasti udržitelnosti – nyní i v budoucnu.

Žena s tabletem stojí před skleníkem.

Díky četným inovacím se naše produkty v průběhu let vždy vyznačovaly výrazně vyšší účinností ve srovnání s běžnými technologiemi. Například naše sušičky s tepelným čerpadlem potřebují o 60 % méně elektrické energie než běžné systémy. Další inovace a vývoj vedly také k důležitým spolupracím: v rámci výhradní spolupráce s McDonald's podporujeme společnost inovativními prádelenskými řešeními, abychom každodenním výzvám čelili udržitelnými řešeními. Tak společnosti McDonald's pomáháme s recyklací tuku. Cílenými změnami u praček Miele, které perou při nízkých teplotách, snižujeme podíl tuku, který by se jinak dostal do odpadních vod. Recyklovaný tuk se pak používá k výrobě biopaliva a zajišťuje tak udržitelný cyklus. A to není vše: McDonald's těží také z nižší spotřeby vody a delší životnosti nových přístrojů.

Jak si tedy stojíme v oblasti udržitelnosti v roce 2022 a kam nás tato cesta zavede? V rámci iniciativy Science Based Targets Initiative (SBTi) jsme si stanovili další ambiciózní klimatické cíle. Díky snížení našich přímých a nepřímých emisí CO2 jsou nyní všechny závody Miele CO2 neutrální1 – tohoto cíle bychom chtěli dosáhnout i pro celý životní cyklus našich produktů. A tím naše angažovanost v žádném případě nekončí ...

Budeme i nadále usilovat o komplexní ochranu naší planety. Prostřednictvím našich inovací, příslibů a přímých akcí se zavazujeme vytvořit udržitelnější budoucnost pro další generace.

Kliknutím sem se dozvíte více o historii společnosti Miele. Další informace k tématu udržitelnost naleznete v naší aktuální zprávě o udržitelnosti.

Kontaktujte nás

Máte dotazy nebo potřebujete další informace k našim produktům? Kontaktujte nás prosím. Jsme tu kdykoliv pro vás a rádi se budeme věnovat vašim dotazům a přáním.

  1. 1.
    vztahující se k rozsahu 1 a 2