Dr. Oetker

Pizza, müsli, pudinkový prášek a směsi na pečení: společnost Dr. Oetker, založená před 130 lety v Bielefeldu, patří k předním podnikům se značkovými výrobky německého potravinářského průmyslu. Rozmanitá nabídka tohoto rodinného podniku se prolíná s chutí lidí – jak v Německu, tak i globálně.

Ruka v jednorázové rukavici provádí v laboratoři kontroly kvality potravin. Detailní snímek vyobrazuje různé vzorky.

Aby výrobky Dr. Oetker dodržely, co slibují na obalu, je každá přísada jednotlivě přezkoumána. V laboratořích vlastního výzkumného a vývojového centra v sídle podniku v Bielefeldu se fragmentují různé suroviny a rozpouštědly se extrahují – od sýru až po čerstvou feferonku. Je to krok, který poskytne informaci o kvalitě přísad a je součástí schválení výchozího materiálu pro výrobu. K provádění testů je potřeba především lžičky, kádinky a nedělené pipety ze skla. Základním předpokladem pro získání spolehlivých výsledků analýzy je dokonalá příprava laboratorního skla. A právě zde se již přes tři roky osvědčují laboratorní myčky Miele. Na každém ze tří oddělení jsou dvě.

Pracovnice firmy Dr. Oetker stojí ve výzkumném a vývojovém centru podniku a plní laboratorní myčku Miele.

Čistota díky vysokému tlaku vody

Podstavné přístroje Miele PG 8583 a PG 8593 s sebou přinášejí hned několik výhod najednou: tlak vody je vyšší než u předchozí generace. K dispozici je také více místa. Pro pipety jsou k dispozici dva moduly a v závislosti na jejich délce navíc také horní koš s kádinkami. Lžičky přijdou do uzavřeného boxu, který byl původně vyvinut pro stomatologické instrumentárium. Praktické jsou nové, lehké koše i funkce spuštění oblíbených programů „Injektor Plus“, „Pipety“ a „Univerzální“ pouhým stisknutím tlačítka. Nejkratší program trvá 38 minut a plynule se tak začlení do rychlých laboratorních procesů. To je důležité, protože sklo a jiné pracovní pomůcky budou rychle znovu potřeba, až bude u vstupních dveří laboratoře připravena další naplněná bedýnka s nápisem „K čištění“.

Potřebujete individuální konzultaci?

Vše od jednoho dodavatele. Miele Professional splňuje tento požadavek, od prádelenské až po laboratorní techniku. Nabízíme systémová řešení na míru – do detailu přizpůsobená individuálním požadavkům vašeho podniku.

Zjistěte více o souvisejících oborech

Naši odbornost potvrzují i další referenční objekty