O nás

O nás

Nejvyšší kvalita je naší hlavní myšlenkou: „Immer Besser – Vždy lepší“ je naším společným cílem. Jako jediný výrobce testujeme naše produkty na provozní výkon až 30 000 provozních hodin. Ať už se jedná o laboratorní pomůcky připravené v analyticky čisté kvalitě, nebo každodenně čerstvě vyprané prádlo pro hotelové hosty: naše moto nás již více než 115 let vede k tomu, abychom vyvíjeli pro naše zákazníky to nelepší řešení a i oni tak mohli svým zákazníkům nabídnout ten nejlepší výsledek.

Dobré důvody pro Miele Professional

Kvalita Miele Professional

Kvalita, na kterou se můžete spolehnout. Přístroje Miele Professional jsou vyvíjeny inženýry společnosti Miele a pečlivě vybrané komponenty jsou vyráběny převážně ve vlastních specializovaných závodech v Německu a v Evropě. „German Engineering“ pro nás především znamená, že všechny detaily bereme velmi vážně. I pro malé vylepšení vyvíjíme velké úsilí.

Tak můžeme zaručit nejdelší životnost produktů a 100% kvalitu jako nikdo jiný v oboru – ve všem, co děláme.

 

Hospodárnost Miele Professional

Náskok Miele Professional v oblasti kvality se v dlouhodobém měřítku jednoduše vyplatí. Vezmete-li v úvahu náklady na celou dobu životnosti našich produktů, uvidíte, jak maximálně úsporný může být jejich provoz. „German Engineering“ proto pro naše zákazníky znamená maximální hospodárnost: dlouhá životnost, nízká spotřeba vody a elektrické energie – a to vše spojené s rychlejšími, bezpečnými pracovními procesy a bezporuchovou technikou, která dlouho vydrží.

 

Výkonnost Miele Professional

Ať už jsou na naše přístroje kladeny jakékoliv požadavky, výkonnost a dlouhá životnost našich kvalitních strojních konstrukcí vás přesvědčí. Každý výrobek je podroben závěrečným zkouškám, a teprve když ve všech bezchybně obstojí, je připravený na používání v praxi. Naše přístroje pracují neustále, takže se naši zákazníci mohou soustředit na své podnikání: s jistotou perfektních výsledků.

 

Ergonomie Miele Professional

Přístroje Miele Professional nabízí množství inteligentních funkcí a precizně se přizpůsobí každé individuální situaci. Mnohé z těchto procesů probíhají automaticky, ale právě libovolně nastavitelné parametry programů jsou tím, díky čemu lze přístroje obsluhovat intuitivně a rychle. Textový displej uživatele přehledně navede, takže žádný dotaz nezůstane nezodpovězen – pro uživatelskou bezpečnost v každém směru.

 

Servis Miele Professional

Náš servis začíná již před expedicí produktů. Pečlivými analýzami potřeb v kombinaci s plánováním procesů a detailními výpočty hospodárnosti. V dialogu s našimi zákazníky vytváříme specifické koncepce pro individuální případy použití. Tak vznikají potřebám přizpůsobená systémová řešení, která zaručují bezpečné průběhy procesů. Ve všední dny jsou servisní pracovníci našim zákazníkům neustále k dispozici. Nabízíme preventivní servis s přizpůsobenými servisními programy a smlouvami o údržbě. Revize, údržba a opravy tak přispívají k bezpečným pracovním procesům, zachování hodnoty přístrojů, a tím i k zajištění investice. Pokud by se však přesto něco stalo, můžeme díky naší komplexní síti servisních techniků Miele Professional reagovat rychle – v oblasti zdravotnické techniky servis kontaktuje zákazníka do 48 hodin.

Filozofie

Miele Professional se zabývá výrobou profesionálních produktů pro tyto oblasti použití: profesionální mytí nádobí, prádelenská technika, laboratorní technika a dentální a zdravotnická technika. Všude tam, kde zákazníci hledají inovativní profesionální produkty nejvyšší kategorie s vysokým čisticím výkonem a maximálními nároky na hygienu, chce být Miele Professional první volbou.

Historie

Již více než 90 let tvoří profesionálně používané produkty další základní kámen úspěchu společnosti Miele. Zatímco na začátku vývoje to byly velké pračky, tak později přibyly myčky nádobí a od 60. let produkty pro zdravotnictví. Od roku 2000 se společnost Miele Professional transformovala z čistě jen výrobce na poskytovatele systémových řešení pro průmyslové účely.

Management

Společnost Miele Professional International vede pan Dr. Christian Kluge.

Za obchodní činnost německé divize Miele Professional odpovídá pan Martin Hübner.

Vývoj obchodní činnosti

V roce 2022 dosáhla společnost Miele obratu 5,43 miliardy eur. To odpovídá nárůstu o 591,0 milionů eur, nebo o 12,2%. V Německu byl obrat 1,47 miliardy eur. K 31. prosinci 2022 zaměstnávala společnost Miele po celém světě zhruba 23 300 zaměstnanců, z toho 11 900 v Německu.

Udržitelnost

Pro společnost Miele je trvale udržitelné jednání závazkem k hodnotám a tradicím podniku a je neodmyslitelným základem dlouhodobého úspěchu firmy. Společnost Miele je členem organizace pro mezinárodní udržitelný rozvoj Global Compact a signatářem „Charty pro zachování rozmanitosti“. Jednou za dva roky zveřejňuje společnost Miele zprávu o trvale udržitelném rozvoji.