Tiskové zprávy Miele

Tisková zpráva 13/2022

Miele dále vylepšuje svůj sortiment sušiček novým základním modelem

  • V nabídce jsou nyní pouze sušičky s energeticky úsporným tepelným čerpadlem
  • Na veletrhu IFA nový základní model za atraktivní cenu 22 990 Kč

Důležitým krokem k větší udržitelnosti v domácnosti bylo zavedení sušičky prádla s tepelným čerpadlem: zatímco běžné kondenzační sušičky nebo sušičky s odvodem vzduchu stále dosahují v nejlepším případě třídy energetické účinnosti B, jsou nejlepší modely Miele s tepelným čerpadlem aktuálně o 10 % úpornější, než je mezní hodnota aktuálně nejlepší třídy energetické účinnosti A+++. V zájmu ochrany klimatu společnost Miele zcela vyřadila ze svého sortimentu sušičky bez tepelného čerpadla - to je ale spojeno s uvedením mimořádně atraktivního nového základního modelu: Miele TCA 230 WP dosahuje velmi dobré třídy účinnosti A++ a je k dostání od 22 990 Kč (doporučená maloobchodní cena pro Českou republiku). Uvedení na trh bylo naplánováno na veletrhu IFA.

Z ekologického hlediska je novinka rodinného koncernu, která byla představena na veletrhu IFA, příkladná hned v několika ohledech: s velmi dobrou třídou energetické účinnosti A++ spotřebuje Miele TCA 230 WP o 40 až 50 % méně elektřiny než nejúspornější sušičky bez tepelného čerpadla, v závislosti na množství prádla a předtím použitém programu ždímání. K tomu se přidává chladivo R290, které je obzvláště šetrné ke klimatu a má výrazně lepší termodynamické vlastnosti než ostatní běžně používaná chladiva. Kromě toho je R290 zcela bez fluorovaných uhlovodíků (HFC). To vede k tomu, že potenciál globálního oteplování chladiva má při jeho likvidaci mnohem menší dopad na životní prostředí.

Patentovaný systém snímání zbytkové vlhkosti PerfectDry zajišťuje na stupeň přesné sušení prádla a chrání tak například před přesušením, takže oděvy si déle udrží svůj tvar. Osvědčená technologie EcoDry pracuje s bezúdržbovým výměníkem tepla - a samozřejmě jako ztělesnění šetrné péče o prádlo obsahuje patentovaný voštinový buben Miele. Ani přidání prádla není problém: pomocí funkce AddLoad lze zapomenuté prádlo přidat i těsně před koncem programu - nebo je zase odebrat. Kdo bude chtít, může si textilie během sušení jemně provonět pomocí flakónů s vůní FragranceDos od Miele. Nový základní model pojme 7 kilogramů prádla a je vybaven pohodlným ovládacím systémem EasyControl s přímou volbou jednotlivých programů pomocí senzorových tlačítek a předvolbou času spuštění.

 

Stáhnout ve formátu PDF

Popis Stáhnout

V zájmu ochrany klimatu Miele zcela vyřadila ze svého sortimentu sušičky bez tepelného čerpadla - to je ale spojeno s uvedením nového, mimořádně atraktivního základního modelu: TCA 230 WP. (Foto: Miele)  

Od konce srpna bude Miele nabízet nový základní model sušičky za atraktivní cenu 22 990 Kč s řadou praktických funkcí. (Foto: Miele)