Data & fakta

O společnosti

Společnost Miele & Cie. je od svého založení v roce 1899 ve vlastnictví rodiny Miele (51 procent) a Zinkann (49 procent). Hlavním sídlem s hlavní správou
a kmenovým závodem je Gütersloh.

Klíčová fakta

Filozofie

Společnost Miele je nezávislý rodinný podnik, který klade vysoké nároky
na přední postavení v oblasti kvality a technologie ve svém oboru. Miele je synonymem partnerského chování vůči obchodním partnerům, firemní kultura orientovaná na zaměstnance a na kontinuitu v oblasti hodnot, cílů a vedení.

Firemní filozofie

Obchodní vedení

Společnost Miele & Cie. KG je vedena šest jednateli se stejnými oprávněními: Olaf Bartsch (jednatel, finance a hlavní správa), Dr. Stefan Breit (jednatel, technika), Dr. Axel Kniehl (jednatel, marketing a prodej) a Dr. Markus Miele a Dr. Reinhard Zinkann (jednatelé s funkcí řízení společnosti).

Zaměstnanci

Po celém světě pracuje pro společnost Miele 20 221 lidí, z toho 11 038 v Německu.

Vývoj obchodní činnosti

V obchodním roce 2018/2019, který byl ukončen 30. června 2019, dosáhla společnost Miele obratu 4,16 miliard Euro. To odpovídá nárůstu ve výši 59,7 milionů Euro nebo 1,5 procenta. Na domácím německém trhu vzrostla společnost na 1,2 miliard Euro. 

Trvale udržitelný rozvoj

Pro společnost Miele je trvale udržitelné jednání závazkem vůči hodnotám
a tradicím podniku a je neodmyslitelným základem dlouhodobého úspěchu firmy. Společnost Miele je členem organizace pro mezinárodní udržitelný rozvoj Global Compact a signatářem „charty pro zachování rozmanitosti“. Společnost Miele zveřejňuje každé dva roky zprávu o trvale udržitelném rozvoji. Všechny další informace o trvale udržitelném rozvoji společnosti Miele naleznete zde.

Zpráva o trvale udržitelném rozvoji ke stažení

Historie

Společnost Miele, která vznikla z továrny na centrifugy založené v roce 1899 Carlem Mielem a Reinhardem Zinkannem, se rozrostla nejdříve na dodavatele techniky pro zemědělství se širokým spektrem služeb s obory jako je technika pro mlékárny, pračky, bicykly a dokonce auta. V současnosti se podnik soustředí na dosažení celosvětové přední pozice v oblasti kvality a technologie v oblasti přístrojů pro domácnosti a profesionály.

Kronika