Data & fakta

Miele-Eingangsbereich

O společnosti Miele

Společnost Miele je předním celosvětovým dodavatelem prvotřídních domácích spotřebičů do kuchyně, k péči o prádlo a údržbě podlahových krytin. Patří sem myčky nádobí, pračky
a sušičky prádla k profesionálnímu využití i přístroje k úpravě lékařských nástrojů a pro laboratorní účely („Miele Professional“). Prostřednictvím vlastních prodejních společností a importérů je společnost Miele zastoupena zhruba
ve 100 zemích.

O společnosti

Společnost Miele & Cie. je od svého založení v roce 1899 ve vlastnictví rodiny Miele (51 procent) a Zinkann (49 procent). Hlavním sídlem s hlavní správou
a kmenovým závodem je Gütersloh.

Klíčová fakta

Filozofie

Společnost Miele je nezávislý rodinný podnik, který klade vysoké nároky
na přední postavení v oblasti kvality a technologie ve svém oboru. Miele je synonymem partnerského chování vůči obchodním partnerům, firemní kultura orientovaná na zaměstnance a na kontinuitu v oblasti hodnot, cílů a vedení.

Firemní filozofie

Obchodní vedení

Společnost Miele & Cie. KG je vedena šest jednateli se stejnými oprávněními: Olaf Bartsch (jednatel, finance a hlavní správa), Dr. Stefan Breit (jednatel, technika), Dr. Axel Kniehl (jednatel, marketing a prodej) a Dr. Markus Miele a Dr. Reinhard Zinkann (jednatelé s funkcí řízení společnosti).

Zaměstnanci

Po celém světě pracuje pro společnost Miele 20 221 lidí, z toho 11 038 v Německu.

Vývoj obchodní činnosti

V obchodním roce 2018/2019, který byl ukončen 30. června 2019, dosáhla společnost Miele obratu 4,16 miliard Euro. To odpovídá nárůstu ve výši 59,7 milionů Euro nebo 1,5 procenta. Na domácím německém trhu vzrostla společnost na 1,2 miliard Euro. 

Trvale udržitelný rozvoj

Pro společnost Miele je trvale udržitelné jednání závazkem vůči hodnotám
a tradicím podniku a je neodmyslitelným základem dlouhodobého úspěchu firmy. Společnost Miele je členem organizace pro mezinárodní udržitelný rozvoj Global Compact a signatářem „charty pro zachování rozmanitosti“. Společnost Miele zveřejňuje každé dva roky zprávu o trvale udržitelném rozvoji. Všechny další informace o trvale udržitelném rozvoji společnosti Miele naleznete zde.

Zpráva o trvale udržitelném rozvoji ke stažení

Historie

Společnost Miele, která vznikla z továrny na centrifugy založené v roce 1899 Carlem Mielem a Reinhardem Zinkannem, se rozrostla nejdříve na dodavatele techniky pro zemědělství se širokým spektrem služeb s obory jako je technika pro mlékárny, pračky, bicykly a dokonce auta. V současnosti se podnik soustředí na dosažení celosvětové přední pozice v oblasti kvality a technologie v oblasti přístrojů pro domácnosti a profesionály.

Kronika
Publikationen

Publikace

Zde najdete ke stažení následující dokumenty: Obchodní zpráva, zpráva o trvale udržitelném rozvoji a náš časopis pro prodejce „Miele – Das Magazin“ (německé a mezinárodní vydání). Naše texty a fotografie pro média naleznete ve vlastní rubrice „Tiskové zprávy“.

Více informací
Pressemitteilungen

Tiskové zprávy

Zde najdete všechny aktuální tiskové zprávy a příslušné fotografie. Archivujeme pro vás i starší texty a fotografie až do roku 2008. Při výběru vám pomohou následující záložky a doplňující funkce vyhledávání.

Více informací
Ansprechpartner

Kontakt

V případě dotazů nebo přání nám zavolejte nebo zašlete e-mail. Rádi vám pomůžeme.

Více informací