Data & fakta

O společnosti

Společnost Miele & Cie. je od svého založení v roce 1899 ve vlastnictví rodiny Miele (51 procent) a Zinkann (49 procent). Hlavním sídlem s hlavní správou
a kmenovým závodem je Gütersloh.

Klíčová fakta

Filozofie

Společnost Miele je nezávislý rodinný podnik, který klade vysoké nároky
na přední postavení v oblasti kvality a technologie ve svém oboru. Miele je synonymem partnerského chování vůči obchodním partnerům, firemní kultura orientovaná na zaměstnance a na kontinuitu v oblasti hodnot, cílů a vedení.

Firemní filozofie

Obchodní vedení

Společnost Miele & Cie. KG je vedena šesti jednateli se stejnými oprávněními: Olaf Bartsch (jednatel, finance a hlavní správa), Dr. Stefan Breit (jednatel, technika), Dr. Axel Kniehl (jednatel, marketing a prodej) a Dr. Markus Miele a Dr. Reinhard Zinkann (jednatelé s funkcí řízení společnosti).

Zaměstnanci

Po celém světě pracuje pro společnost Miele 23 300 lidí, z toho 11 900 v Německu.

Vývoj obchodní činnosti

Ve finančním roce 2022, který skončil 31. prosince, dosáhla společnost obratu 5,43 miliard eur. To odpovídá nárůstu o 591 mil. EUR, neboli 12,2 %. V Německu byl obrat 1,47 mld. EUR.

Trvale udržitelný rozvoj

Pro společnost Miele je trvale udržitelné jednání závazkem vůči hodnotám
a tradicím podniku a je neodmyslitelným základem dlouhodobého úspěchu firmy. Společnost Miele je členem organizace pro mezinárodní udržitelný rozvoj Global Compact a signatářem „charty pro zachování rozmanitosti“. Společnost Miele zveřejňuje každé dva roky zprávu o trvale udržitelném rozvoji. Všechny další informace o trvale udržitelném rozvoji společnosti Miele naleznete zde.

Zpráva o trvale udržitelném rozvoji ke stažení

Historie

Společnost Miele, která vznikla z továrny na odstředivky na mléko založené v roce 1899 Carlem Mielem a Reinhardem Zinkannem, se rozrostla nejdříve na dodavatele techniky pro zemědělství se širokým spektrem služeb s obory jako je technika pro mlékárny, pračky, bicykly a dokonce auta. V současnosti se podnik soustředí na dosažení celosvětové přední pozice v oblasti kvality a technologie v oblasti přístrojů pro domácnosti a profesionály.

Kronika