Tiskové zprávy Miele

Tisková zpráva 10/2022

Změna ve vedení Miele: Tomáš Abraham odchází z pozice jednatele a výkonného ředitele Miele ČR a SR
 

Praha/Brno, 9. srpna 2022

Společnost Miele, prémiový výrobce přístrojů pro domácnost a profesionální provozy, oznámila změnu na pozici jednatele a výkonného ředitele pro Česko a Slovensko. Po téměř 30 letech na vlastní žádost z vedení odchází k 30. září 2022 Tomáš Abraham, který stál za historií Miele v České republice od samého počátku. Od 1. října 2022 ho na pozici vystřídá Josef Jelínek, který od dubna 2022 působí na pozici ředitele rozvoje pro oblast východní Evropy. Josef Jelínek pracoval v různých manažerských pozicích ve společnostech Coca Cola, Danone a naposledy ve firmě adidas.

Tomáš Abraham zahájil svou kariéru v Miele ČR v roce 1993 jako obchodní manažer, v roce 1998 se stal obchodním ředitelem. Od roku 2000 působil jako jednatel a výkonný ředitel Miele ČR, o čtyři roky později také jako výkonný ředitel Miele SR. Pod jeho vedením se značka Miele v Česku etablovala mezi premianty v oblasti přístrojů pro domácnost a díky své kvalitě a profesionálnímu zákaznickému přístupu si získala vysoký respekt u klientů, prodejců bílé techniky, developerů, architektů i dalších obchodních partnerů. Tomáš Abraham patří k nejzkušenějším a nejdéle působícím top manažerům v branži.

„Jsem velmi vděčný společnosti Miele za dlouhodobou důvěru v mé vize a má manažerská rozhodnutí. Rovněž děkuji svým spolupracovníkům za jejich mimořádné nasazení, nikdy bychom nedosáhli tak vynikajících výsledků bez skvělého týmu. Svému nástupci předávám žezlo v době, kdy firma dosahuje i přes krizové prognózy historicky nejlepších výsledků, je personálně stabilizovaná a připravená na další kroky v globální restrukturalizaci, která probíhá. V mém profesním životě nastal čas vyrazit vstříc novým výzvám. Josefu Jelínkovi přeji hodně štěstí do následujícího období, které sice nebude vzhledem k vnějším okolnostem jednoduché, ale firma Miele to zvládne,“ říká Tomáš Abraham.

K velkým úspěchům Tomáše Abrahama a jeho týmu patří mj. zajištění stejně profesionálního zázemí jako u dalších zahraničních poboček Miele, zabezpečení špičkové servisní podpory a především vybudování prodejní sítě obchodních partnerů. Velkou zásluhu má také na vysokém podílu přístrojů Miele na trhu s produkty v oblasti profesionální techniky, zvláště vybavení nemocnic a jejich oddělení centrálních sterilizací. Abraham stojí také za výstavbou a rozšířením výrobního závodu v Uničově, které souvisí s dynamickým růstem Miele na globálním trhu, a v neposlední řadě za zajištěním dlouhodobě stabilní personální situace.

Celkové tržby obchodní společnosti dosáhly v roce 2021 840 mil. korun, což znamenalo meziroční nárůst o 12 %. V letošním roce se opět očekává nárůst zhruba o 17 %. Miele je v

České republice jedničkou na trhu prémiové bílé techniky.

K přání všeho nejlepšího do dalších pracovních výzev se Tomáši Abrahamovi za celou společnost Miele přidává i jeho nástupce Josef Jelínek: „Rád bych Tomáši Abrahamovi a jeho týmu poděkoval za neocenitelné nasazení na budování pozitivního vnímání brandu Miele v Česku i na Slovensku, stejně jako za vybudování stabilní sítě obchodních partnerů. Do budoucna mu přeji mnoho úspěchů v pracovním i osobním životě.“

 

Miele v České republice

Miele ČR zahrnuje dvě společnosti – obchodní část a výrobní závod v Uničově. Firma Miele, spol. s r. o., byla založena v červenci 1991 v Brně. Začínala s pouhými pěti spolupracovníky, kteří se zabývali prodejem zemědělské techniky, spotřebičů pro domácnost i profesionálních přístrojů. Historie Miele v oblasti zemědělské techniky a profesionálních přístrojů (především laboratorní myčky) však sahá ještě před rok 1989.

Vzhledem k příznivému sociálnímu a ekonomickému vývoji se tým Miele ČR postupně rozrůstal a dnes má v Česku a na Slovensku cca 132 spolupracovníků.

Centrála firmy sídlí od roku 1991 v Brně (od roku 2010 ve Spielberk Office Centre).

O zákaznický komfort se stará vlastní značkový servis firmy i rozsáhlá síť ověřených obchodních partnerů, jako jsou architektonické ateliéry, kuchyňská studia nebo sítě obchodů s elektronikou a bílou technikou.

V roce 2004 byl otevřen výrobní závod Miele v Uničově jako jediný závod koncernu Miele v České republice. Společnost se zde soustředí na výrobu a montáž přístrojů v oblasti péče o prádlo a nádobí, které se vyvážejí do celého světa. Aktuálně zde pracuje více než 2200 spolupracovníků. Společnost Miele generuje v České republice tržby, které celkově přesahují 11 miliard korun.

 

O společnosti Miele

Miele je předním světovým dodavatelem prémiových domácích spotřebičů pro oblasti vaření, pečení, vaření v páře, chlazení/mrazení, přípravy kávy, mytí nádobí, praní a péči o podlahy. Kromě toho nabízí myčky nádobí, pračky a sušičky pro průmyslové použití a také čisticí, dezinfekční a sterilizační zařízení pro zdravotnická zařízení a laboratoře. Společnost byla založena v roce 1899 a má osm výrobních závodů v Německu, po jednom závodě v Rakousku, České republice, Číně, Rumunsku a Polsku a také dva závody italské dceřiné společnosti Steelco Group, která se zabývá zdravotnickou technikou.

Obrat v obchodním roce 2021 činil přibližně 4,84 miliard EUR. Společnost Miele je zastoupena v téměř 100 zemích/regionech prostřednictvím vlastních prodejních společností nebo dovozců. Celosvětově zaměstnává tato rodinná skupina vedená čtvrtou generací zhruba 21 900 zaměstnanců, z toho 11 400 v Německu. Hlavní sídlo společnosti se nachází v Gütersloh v Horním Vestfálsku.

 

Stáhnout ve formátu PDF