Tiskové zprávy Miele

Tisková zpráva 09/2022

  • O 60 % vyšší výkon ve srovnání s předchozím modelem
  • Patentovaný design 3v1 pro maximální flexibilitu

Vysávání bez kabelu je praktické a efektivní, obzvláště když je dokonale sladěn sací výkon s výkonem baterie a komfortem při obsluze. Se zavedením prvního tyčového akumulátorového vysavače Triflex HX1 v roce 2019 na trh se Miele setkalo s odpovídajícími pozitivními ohlasy. Nyní přichází na trh druhá generace kompaktního multifunkčního vysavače ze závodu Miele v Bielefeldu: Triflex HX2 kombinuje jedinečnou flexibilitu svého předchůdce s výrazně vyšším výkonem a vylepšeným komfortem při obsluze. Po technickém a vizuálním faceliftu zůstává Triflex HX1 v nabídce jako nový přístroj základní třídy.

Ať už jako "normální" vysavač, nebo jako ruční vysavač na těžko přístupná místa: stejně jako jeho předchůdce je Triflex HX2 skutečným všestranným přístrojem. Díky patentovanému designu 3v1 lze jednotku PowerUnit, která se skládá z motorové jednotky, akumulátoru a prachové nádoby, přestavět během několika vteřin. Pokud je jednotka PowerUnit umístěna nahoře, je možné se pohodlně dostat pod nábytek nebo na strop. Pokud se nachází v dolní části, těžiště se přesune a bez námahy lze vysát velké plochy. V tomto nastavení může Triflex stát i samostatně, což je praktické pro krátkou pauzu při vysávání, například když zazvoní telefon nebo je potřeba zkontrolovat jídlo. Pro odstranění drobků na stole po snídani nebo v autě je ideální použití samostatné jednotky PowerUnit. Novinkou je držák příslušenství, který lze použít k připojení hubice na čalounění, hubice na vysávání spár nebo sacího štětce přímo na sací trubici, aby byly vždy na dosah.

Za výrazně lepší čisticí výkon vděčí Triflex HX2 především novému motoru Digital Efficiency s výkonem vyšším o 60 %, který byl vyvinut a vyroben v závodě Miele v Euskirchenu (Technology Center Drives). Prvotřídní čisticí výkon vysavače Triflex HX2 je výsledkem souhry nového motoru, osvědčeného a mimořádně účinného monocyklonového provedení (technologie Vortex) a výkonného elektrokartáče Multi Floor XXL. Jeho rotující kartáčový válec je propojen s inteligentním systémem detekce podlahových krytin, který na tvrdých podlahách snižuje otáčky, čímž šetří energii a prodlužuje životnost baterie. Tato funkce je nyní rozšířena o motor. V závislosti na podlahové krytině se výkon motoru zvyšuje nebo snižuje. Kromě toho je elektrokartáč v závislosti na modelu vybaven LED osvětlením (BrilliantLight), takže i v těch nejtemnějších koutech lze vystopovat poslední zrnko prachu.

Potřebnou energii dodává lithium-iontová baterie od německého výrobce prémiových baterií Varta, která je vybavena sedmi vysoce výkonnými články. Díky tomu je doba provozu přístroje Triflex až 60 minut a lze ji v závislosti na modelu prodloužit až na 120 minut pomocí druhé baterie.

Vysoce účinná filtrace HEPA a hygienické čištění

Filtr HEPA Lifetime zachytí 99,999 % všech částic a spolehlivě filtruje i alergeny. Nová funkce ComfortClean umožňuje pohodlné čištění filtru během vysávání: částečky nečistot se zde vyklepou do nádoby pouhým otočením víka filtru. Tím se udržuje vysoký sací výkon vysavače na konstantní úrovni. Pro důkladnější ruční čištění jemného prachového filtru, který je nyní nutné vyčistit pouze každé tři měsíce, se jemný prachový filtr z přístroje vyjme v několika jednoduchých krocích. Při vyprazdňování prachové nádoby se nečistoty stisknutím tlačítka jednoduše vysypou směrem dolů, aniž by se dostaly do kontaktu s pokožkou (Twist2open).

Triflex HX2 je k dispozici ve čtyřech elegantních barvách, z nichž každá je kombinována s decentními barevnými prvky ve zlatorůžové barvě a šedě tónovanou prachovou nádobou. Za svůj inovativní design 3v1 získal ještě před uvedením na trh renomované ocenění Red Dot Product Design Award.

Facelift Triflex HX1 je nyní také vybaven funkcí ComfortClean a je k dispozici v nových barevných provedeních. Zůstává v nabídce jako nová základní řada ve vylepšené podobě při současně snížené ceně. Všechny modely s jejich výbavou a barvami jsou shrnuty v následujícím přehledu.
 

*Čisticí výkon porovnaný s vysavačem Miele Complete C3 (SGEF3) s turbokartáčem STB 305-3 (odstranění prachu z koberců a tvrdých podlah se spárami, odstranění vláken z koberce). Podle normy IEC628852.

 

Přehled vysavačů Triflex (HX2 + HX1)

Triflex HX2 (základní model)

Vybavení
Vícenásobně nastavitelný (provedení 3v1); monocyklónové provedení (technologie Vortex); motor Digital Efficiency s výkonem o 60 % vyšším než u modelu Triflex HX1; elektrokartáč Multi Floor XXL s funkcí detekce podlahové krytiny; nástěnný držák a držák příslušenství; filtr HEPA Lifetime; hygienické čištění filtru (ComfortClean).
Doba výkonu
až 60 minut
Barva
lotosově bílá

 

Triflex HX2 Cat&Dog

Vybavení Jako u základního modelu, plus: elektrokartáč Multi Floor XXL s BrilliantLight; ruční kartáč Electro Compact pro čalounění a autosedačky.
Doba výkonu až 60 minut
Barva obsidián černá

 

Triflex HX2 Performance

Vybavení  Jako u základního modelu, plus: druhý akumulátor ruční kartáč Electro Compact pro čalounění a autosedačky.
Doba výkonu až 2x60 minut
Barva kašmírově šedá se zlatorůžovou
 
 

Triflex HX2 Pro

Vybavení Jako u základního modelu, plus: druhý akumulátor a dodatečná nabíjecí stanice; elektrokartáč Multi Floor XXL s BrilliantLight; Hardfloor Care Tool pro zvlášť jemné čištění tvrdých podlah.
Doba výkonu až 120 minut
Barva
Infinity šedá PearlFinish

 
Triflex HX1 (základní řada)
 
Vybavení
Design 3 v 1; monocyklónové provedení (technologie Vortex); elektrokartáč Multi Floor XXL; nástěnný držák; filtr Hygiene Lifetime; hygienické čištění filtru (ComfortClean).
Doba výkonu až 60 minut
Barvy grafitově šedá s modrou
lotosově bílá s červenou
 

Triflex HX1 Flash

Vybavení Jako u základního modelu, plus: elektrokartáč Multi Floor XXL s BrilliantLight; bezúdržbový filtr HEPA Lifetime
Doba výkonu až 60 minut
Barva grafitově šedá

 

O společnosti: Miele je předním světovým dodavatelem prémiových domácích spotřebičů pro oblasti vaření, pečení, vaření v páře, chlazení/mrazení, příprava kávy, mytí nádobí, praní a péče o podlahy. Kromě toho nabízí myčky nádobí, pračky a sušičky pro průmyslové použití a také čisticí, dezinfekční a sterilizační zařízení pro zdravotnická zařízení a laboratoře. Společnost byla založena v roce 1899 a má osm výrobních závodů v Německu, po jednom závodě v Rakousku, České republice, Číně, Rumunsku a Polsku a také dva závody italské dceřiné společnosti Steelco Group, která se zabývá zdravotnickou technikou.

Obrat v obchodním roce 2021 činil přibližně 4,84 miliard eur. Společnost Miele je zastoupena v téměř 100 zemích/regionech prostřednictvím vlastních prodejních společností nebo dovozců. Celosvětově zaměstnává tato rodinná skupina vedená čtvrtou generací zhruba 21 900 zaměstnanců, z toho 11 400 v Německu. Hlavní sídlo společnosti se nachází v Gütersloh ve Vestfálsku.

Stáhnout ve formátu PDF

Popis Stáhnout

Nový vysavač Miele Triflex HX2 přesvědčí s výkonem vyšším o 60 % oproti jeho předchůdci díky novému motoru Digital Efficiency, elektrokartáči Multi Floor XXL a technologii Vortex. (Fotografie: Miele)

Skutečně všestranný přístroj: Triflex HX2 lze rychle přestavět na "normální" vysavač nebo na ruční vysavač. Srdcem je jednotka PowerUnit, která se skládá z motorové jednotky, akumulátoru a prachového boxu. (Fotografie: Miele)

Model Triflex HX1 Facelift zůstává v nabídce jako nová základní řada ve vylepšené podobě při současně snížené ceně. (Fotografie: Miele)