Tiskové zprávy Miele

Tisková zpráva 09/2014

Rychlejší a flexibilnější praní – „Octoplus“ od Miele

Nové programy pro hotely: od „Expres“ až po „Jemné záclony“

Mnohokrát osvědčené profesionální pračky generace „octoplus“ nabízejí přesně to, co hoteliéři potřebují: spolehlivé a úsporné pračky s nejlepšími výsledky praní, zabírající co nejméně prostoru. Od nynějška jsou jen 70 cm široké pračky s náplní osm nebo deset kilogramů prádla v závislosti na modelu vybaveny novými praktickými programy: například krátkými programy na 60°C a dalším programem pro záclony.

Programový balíček „Hotel“ přináší prací programy, které byly speciálně navrženy pro různé textilie a různé typy znečištění v hotelech a restauracích – například pro kuchyňské, stolní a ložní prádlo a pro polštáře nebo záclony. Kromě toho přístroje „octoplus" se svými zhruba 70 pracími a 40 sušicími programy nastavují měřítka univerzálnosti a flexibility. Kromě toho si mohou uživatelé sami sestavit dalších pět „speciálních programů" podle vlastních požadavků.

Novinkou je nyní druhý program pro záclony: program „záclony - jemné“ byl vyvinut speciálně pro jemné textilie, které lze vyprat za pouhých 27 minut. Kromě toho je k dispozici nový program „Expres“ pro předeprání nových látek, který trvá 29 minut. U tohoto a u rozšířeného programu „Mini“ lze nastavit teplotu 60°C, takže hotelová prádelna může rychle reagovat na zvýšené potřeby praní.

Pro sportovní hotely, které nabízejí svým hostům praní sportovního oblečení, byl přidán další program: ten čistí tvrdé plastové díly, jako jsou sportovní boty a chrániče, například holenní chrániče. S omezenými otáčkami během praní a bez odstřeďování zůstane vše v pořádku. Prádlo z oblasti wellness lze důkladně a zároveň šetrně vyprat s novým programem pro bavlněné textilie. Odstraňuje i velmi odolné nečistoty a přitom důkladně chrání tkaninu. O to se stará prací rytmus s proměnlivým počtem otáček. Prodloužené závěrečné odstředění umožňuje dosáhnout prádlo s optimálním množstvím zbytkové vlhkosti, které lze vysušit v sušičce „octoplus“ – což i zde zkracuje čas nutný k vysušení.

Jaké programy budou skutečně použity, určuje management restaurace nebo hotelu při uvedení přístroje do provozu: manipulace tak zůstává snadná, přitom lze seznam vybraných programů kdykoliv změnit. Současně se provoz zařízení může přizpůsobit znalostem a potřebám uživatele pomocí řízení „Profitronic L Vario“. Celá nabídka je k dispozici ve 24 jazycích.

Díky malým požadavkům na plochu – pouhého půl čtverečního metru – se pračky generace „octoplus" vejdou také do malé hotelové prádelny, a to zejména v případě, že jsou pračka a sušička umístěny nad sebou ve sloupovém uspořádání. Díky svému maximálnímu výkonu se stávají nepostradatelné: výkonný ohřev s asi osmi kW dovoluje jak při praní, tak při sušení dosažení velmi krátkých programových časů méně než jednu hodinu.

Stáhnout ve formátu PDF

Popis Stáhnout