Tiskové zprávy Miele

Tisková zpráva 07/2014

První profesionální myčka nádobí se systémem mytí čerstvou vodou pro sklenice a příbory

Dokonalé výsledky v nejkratším čase – doporučeno od Riedel Glas

Pro zářivě čisté sklenice a příbory uvedlo Miele Professional na trh jako první na světě speciální myčku nádobí se systémem mytí výhradně čerstvou vodou: model „Brilliant“ zaručuje perfektní výsledky – bez dodatečného leštění. Díky své velké kapacitě je nový profesionální přístroj ideální pro bary a restaurace.

Kromě dvou ventilů pro teplou a studenou vodu je nová myčka nádobí „Brilliant“ vybavena ještě třetím připojením pro částečně nebo zcela demineralizovanou vodu. Ta se používá během oplachování v novém programu „Sklenice speciál“, což společně s mycími teplotami maximálně 50°C umožňuje obzvláště šetrné mytí. Demineralizovaná voda zabraňuje tvorbě skvrn, takže může být vynecháno ruční leštění sklenic. Toto je podporováno funkcí Perfect GlassCare, která automaticky zajišťuje optimální tvrdost oplachové vody, odpovídající příslušnému programu pro mytí sklenic – a tím je i velmi šetrná při mytí.

Nový parní kondenzátor značně snižuje množství vlhkého a teplého vzduchu po mytí a sušení. V kombinaci s novým automatickým otevíráním dveří AutoOpen je zajištěno, že jsou sklenice a příbory účinně osušeny a rychle zchlazeny, a mohou tak být rychle vyjmuty z přístroje.

Nové elektronické tepelné čerpadlo mimo jiné snižuje tlak vody u programů pro sklenice. Tento vyvážený systém zahrnující funkci AutoOpen, šetrné mytí demineralizovanou vodou a patentovanou funkci Perfect GlassCare je ideální pro jemné sklenice na víno. Proto společnost Riedel Glas doporučuje myčku nádobí „Brilliant“ pro mytí svých ušlechtilých vinných sklenic. Spolehlivý systém s přívodem čerstvé vody pro profesionální myčky nádobí, v němž se v každé fázi mytí a oplachování používá zcela čerstvá voda, je k dispozici pouze u Miele Professional.

Další výhodou jsou krátké programové časy, pro které je požadováno připojení k třífázovému proudu a k vodě teplé 65°C. Zvláště rychlý je program „Super rychlý“, který trvá jen pět minut. Zlepšuje mycí kapacitu za hodinu, čímž se zvyšuje flexibilita v každodenním životě – také s možností mýt dva koše nádobí současně během pěti minut. Pro nový model „Brilliant“ se dokonce ideálně hodí i plastové koše s rozměry 50 x 50 cm, které byly dříve používány pouze u tankových myček nádobí. Nové extrémně úsporné myčky s mytím čerstvou vodou zvládnou až 40 mycích cyklů denně.

Vysoký komfort obsluhy umožňuje nový patentovaný zásobník soli s obsahem dva kilogramy. Nachází se ve dveřích, a nikoli ve spodní části mycího prostoru. Díky tomu je doplňování soli vestoje pohodlné, dokonce i při zcela naplněném přístroji, bez nutnosti vysunovat dolní koš. Ještě větší pohodlí zajišťuje funkce AutoClose: tento nový koncept zavírání dveří zajišťuje, že přístroj je automaticky uzavřen před spuštěním programu.
Také nový elegantní ovládací panel s neděleným povrchem z nerezové oceli a s centrálně umístěným displejem lze snadno obsluhovat. Dotykovým ovládáním se spouští 13 programů, například pro mytí příborů nebo pivních sklenic. Uživatel může měnit důležité parametry – ve zvoleném jazyce. Tři nejčastěji používané programy lze uložit jako oblíbené a pohotově vybrat tlačítkem rychlé volby. A jelikož na ovládacím panelu již nevyčnívají žádná tlačítka a otočné knoflíky, mimořádně snadno a hygienicky jej lze čistit.

Stáhnout ve formátu PDF

Popis Stáhnout