Tiskové zprávy Miele

Tisková zpráva 06/2014

Rychle a hygienicky – profesionální myčky nádobí se systémem mytí čerstvou vodou

Nové myčky nádobí Miele pro kavárny, restaurace nebo školy

Tak rychle ještě nikdy nebylo hygienicky čisté nádobí k dispozici: nové myčky nádobí Miele Professional se systémem mytí čerstvou vodou „Speed“ a „Speed Plus“ bodují programovými časy od pěti minut, jsou velmi komfortní, nabízejí velkou kapacitu náplně – a hodí se do každé kuchyně, například do kaváren nebo restaurací.

Nejkratší doba trvání programu pět minut („Speed Plus“) nebo osm minut („Speed“) je možná díky novému elektronickému tepelnému čerpadlu. S výkonem 8,5 kW ohřívá vodu už když je přiváděna do mycího prostoru – tedy ještě předtím, než je čistá voda použita v každé fázi mytí a oplachování. I v nejkratším možném čase je nádobí myto hygienicky: to nedávno potvrdil „Cleaning Technology Institute e.V“ v Krefeldu (wfk) po rozsáhlém testování. Nejlepší systém s přívodem čerstvé vody pro komerční myčky nádobí je k dispozici pouze od Miele Professional.

Zkrácená doba trvání programu také přispívá k nižší spotřebě energie výrazněji, než tomu bylo u předchozí generace: tak například programy „Krátký“ a „Univerzální“ spotřebují pouze 0,1 kWh na jedno mytí, což je o polovinu méně než dosavadní spotřeba elektřiny. Krátké programové časy, které vyžadují připojení na třífázový proud a vodu teplou 65°C, přitom zachovávají vysoký standard provozu: myčka extrémně úsporně zvládne až 40 mycích cyklů denně.

Mycí kapacita nových modelů se oproti předchozí generaci zvýšila o 20 procent. A dokonce i v nejrychlejším mycím programu lze umýt současně dva koše nádobí v jedné dávce. Kromě toho nové a flexibilní standardní drátěné koše pojmou výrazně více nádobí než dříve – tak lze umýt až 456 talířů za hodinu. U nového modelu „Speed“ mohou být také použity plastové koše s šířkou 50 x 50 cm, které byly dosud k dispozici jen u tankových myček.

Design nových myček nádobí stanovuje standardy. Nový elegantní ovládací panel má nedělený povrch z nerezové oceli. Dotykovým ovládáním se spouští 11 (model „Speed“) a 13 (model „Speed Plus“) programů, displej uprostřed informuje o zvoleném programu v libovolném jazyce. Uživatel může měnit důležité parametry. Tři nejčastěji používané programy lze uložit jako oblíbené a pohotově vybrat tlačítkem rychlé volby. A jelikož na ovládacím panelu již nevyčnívají žádná tlačítka a otočné knoflíky, mimořádně snadno a hygienicky jej lze čistit. Ovládací panel zároveň slouží k otevření a zavření dveří.

Řada inovací, které jsou k dispozici pouze u Miele, se stará o pohodlné ovládání. Tak lze díky otevírání dveří „EasyOpen“ během mycího programu do myčky vložit další nádobí, aniž by bylo nutné dveře odemykat. Kromě toho je nová myčka vybavena patentovaným zásobníkem soli s obsahem dva kilogramy. Nachází se ve dveřích, a nikoli ve spodní části mycího prostoru. Díky tomu je doplňování soli vestoje pohodlné, dokonce i při plně naloženém přístroji, bez nutnosti vysunovat dolní koš.

Nové modely Miele jsou první komerční myčky nádobí, které lze perfektně integrovat do kuchyňského nábytku. Kontinuální lišta soklu tak není vestavbou přerušena. Bez příslušenství může být myčka s přívodem čerstvé vody s maximální montážní výškou 88 cm přizpůsobena různé pracovní výšce. S povrchem z nerezové oceli nebo v bílé barvě jsou nové přístroje ozdobou v každé kuchyni.

Stáhnout ve formátu PDF

Popis Stáhnout