Tiskové zprávy Miele

Tisková zpráva 13/2014

Aura nad varnou deskou

Nové ostrovní odsávače par s cirkulací vzduchu harmonizují s designem vestavných spotřebičů Miele

U nového odsávače par „Aura Edition 6000“ jsou forma a funkce v té nejlepší harmonii, jeho design je navíc přizpůsoben nové řadě vestavných spotřebičů Miele. Ostrovní odsávač par se vznáší nad varnou deskou jen jako štíhlá silueta. Vzhledem k tomu, že byl vyvinut bez kompromisů pro režim cirkulace, je také ideální pro instalaci ve velmi izolovaných budovách.

Aura Edition 6000 (DA 6700) je jako cirkulační model, který nevyžaduje tradiční komínový průduch, zavěšen nad prostorem pro vaření na čtyřech nenápadných ocelových lankách. 100 cm široká digestoř má velmi plochý design, což jí propůjčuje její eleganci a lehkost. Ovládání s tlačítky za sklem odkazuje na vztah tohoto odsávače par k vestavným spotřebičům Miele generace 6000. Stejně jako u pečicí trouby, parní trouby a jiných přístrojů se zákazník může rozhodnout pro jednu ze čtyř barevných variant: nerezové provedení CleanSteel, briliantová bílá, havana hnědá a obsidian černá.

Princip provozu cirkulace u odsávače par umožňuje filtrovat stoupající páru a vrátit do místnosti vyčištěný vzduch. Cirkulační systémy tak nemají energetické ztráty, protože ohřátý vzduch zůstává v domě a není odváděn ven, tak jako tomu je u technologie s odtahem vzduchu. Dodavatelé a výrobci montovaných domů proto často doporučují pro velmi izolované budovy instalaci odsávače par s cirkulací vzduchu.

Čištění vzduchu u Aura Edition 6000 funguje podle následujícího principu: stoupající pára nejprve narazí na desetivrstvý kovový tukový filtr. Ten váže tukové složky pocházející z vaření. Tyto kovové tukové filtry lze snadno čistit v myčce nádobí. Vzhledem k tomu, že horní vrstva filtru je vyrobena z nerezové oceli, je zabarvení povrchu filtru vyloučeno. Molekuly zápachu jsou vázány na uhlíkové filtry Active AirClean. Neutralizace zápachu je u Aura Edition 6000 velmi účinná, jelikož jsou zde instalovány dva velké filtry.

Aura Edition 6000 je vybaven z výroby funkcí Con@ctivity 2.0. Con@ctivity automaticky nastavuje sací výkon odsávače par podle skutečné potřeby, umí tedy předpokládat množství páry, a tak zajišťuje příjemné klima v místnosti. Con@ctivity 2.0 je inovací tohoto systému, takže nyní spolu odsávač par a varná deska komunikují pomocí rádiových vln. Instalace je velmi jednoduchá, protože všechny odsávače par s Con@ctivity 2.0 mají bezdrátový vysílač, který může být umístěn v jakékoli varné desce Miele, která umožňuje funkci Con@ctivity. Aura Edition 6000 lze také ovládat pomocí dotykových tlačítek na čelním skle panelu nebo pomocí dálkového ovládání (příslušenství k dokoupení).

Pro osvětlení varné desky je odsávač par Miele vybaven čtyřmi tříwattovými vysoce výkonnými LED svítidly. Ta jsou ve srovnání s halogenovými žárovkami extrémně energeticky účinná, vyzařují teplé bílé světlo a jsou testována na dvacetiletou životnost.

Stáhnout ve formátu PDF

Popis Stáhnout