Tiskové zprávy Miele

Tisková zpráva 11/2014

Vyprat, připravit a setřít: čtveřice hygienických profesionálů od Miele pro hotelové prádelny

Pro maximálně 100 mopů nebo více než 400 utěrek

Miele Professional uvedlo na trh novou generaci praček pod názvem „MopStar“, která je ideální pro použití v hotelových prádelnách. Čtyři přístroje pojmou v závislosti na kapacitě náplně od 6,5 po 13 kg mopů a utěrek. Pomocí patentovaného procesu je napouštějí čisticími prostředky, a tak jsou okamžitě připraveny k použití. Tím se ušetří čas a náklady při úklidu v hotelích a restauracích. Jednoduchá obsluha navíc usnadňuje každodenní práci.

U praček s 6,5, stejně jako 8 a 10 kg náplně rozděluje srozumitelný ovládací panel přípravu mopů a patentovanou přípravu utěrek na dvě oblasti. Programy lze zvolit otočným přepínačem, další informace se objeví v požadovaném jazyce na displeji. Ovládání přístroje s kapacitou náplně 13 kg se provádí pomocí šesti tlačítek („řízení Profitronic D“), díky němuž lze velmi rychle vybrat často používané programy. Opět platí, že displej nabízí podporu v různých jazycích.

Patentovaná technologie pro ještě větší čistotu
O obzvláště čisté úklidové textilie se během rychlého patentovaného praní stará rovněž patentovaný proces odstředění. Před začátkem samotného praní odstředí hrubé nečistoty a kontaminovanou vodu z mopů, aby mohla během hlavního praní lépe proudit čerstvá voda. Současně se odstraní zbytky stávajících čisticích prostředků a použité tenzidy. Tak mohou textilie lépe vstřebat nové čisticí prostředky – to pozitivně ovlivňuje výsledek praní. Odstředění před samotným praním je nedílnou součástí všech pracích programů Miele pro použité mopy.

Vzhledem k tomu, že úklidové textilie mohou být připraveny k použití ve všech přístrojích „MopStar“ („Ready to use“), šetří uživatel čas i peníze: například u utěrek tento systém funguje o 40 procent rychleji než při manuální přípravě a spotřebuje jen asi polovinu vody. Praktické testy také dokládají o více než 60 procent vyšší výkon při čištění během následného použití. Jelikož zbytková vlhkost může být nastavena na čtyřech různých úrovních podle každého uživatele, každý pracovník může dosáhnout optimálního výkonu od samého počátku.

22 programů pro úklid budov splňuje všechny požadavky: od různých pracích programů pro mopy, utěrky a podložky až po programy pro termickou a chemotermickou dezinfekci. Teplotu a dobu jejího udržení lze nastavit podle potřeby. Navíc je k dispozici speciální program pro předeprání nových mopů, takže pojmou optimální množství vody. Po praní silně znečištěných textilií poskytuje program „Čištění přístroje“ optimální hygienu – zvláště když se následně mají prát záclony nebo pracovní oděv. Potřebné programy jsou již integrovány v ovládání.

V závislosti na velikosti může být v nových pračkách vypráno a ošetřeno až 68 bavlněných nebo 100 mikrovláknových mopů (o délce 40 cm) nebo více než 400 utěrek (podle materiálu a výrobce). Všechny pračky pro úklid budov jsou vybaveny patentovaným voštinovým bubnem Miele, jehož povrch vytváří jemný vodní film mezi textilií a stěnou bubnu. Malé průchozí otvory ve stěně bubnu poskytují sníženou mechanickou zátěž pro textilie.

Osvědčený model s kapacitou náplně až 32 kg
Pro typické požadavky při úklidu budov jsou pračky „MopStar“ ideální. Je-li požadována větší kapacita či vyšší počet paměťových míst, které si zákazník může individuálně nastavit, pak Miele Professional doporučuje své osvědčené pračky. Nabízejí kapacitu náplně od 10 po 32 kg, jsou vybaveny řízením „Profitronic M“ a 199 paměťovými místy. Tyto přístroje lze snadno dovybavit pro přípravu mopů a úklidových textilií s pomocí zákaznického servisu Miele. Všechny přístroje Miele pro úklid budov jsou vybaveny velkým vypouštěcím ventilem s hladkým povrchem, který umí zachytit nečistoty a špínu. Vzhledem k tomu, že topná tělesa jsou volně opláchnutelná, neukládají se zde žádné usazeniny. Pokud nejsou úklidové textilie následně použity, ale jsou například přes víkend uloženy, je třeba je vysušit. Zde je možné využít sušičky Miele s odpovídajícími programy pro úklid budov, které jsou k dispozici v obzvláště úzkém designu – například pro použití ve stísněných prostorách.

Stáhnout ve formátu PDF

Popis Stáhnout