Tiskové zprávy Miele

Tisková zpráva 16/2016

Velmi dobré čisticí výsledky a velmi pohodlné a hygienické vyprázdnění zásobníku na prach – to jsou nejzřejmější výhody vysavače Blizzard CX1. Mimo to první bezsáčkový vysavač od Miele ušetří své uživatele hluku, který je pro tuto kategorii vysavačů často typický. Přidejte k tomu příslovečnou kvalitu Miele a mnoho chytrých detailů, které nenaleznete nikde jinde. V České republice bude vysavač uveden do prodeje na podzim příštího roku.

Při výběru vysavače se zákaznické preference liší: v Evropě se zhruba každý druhý uživatel rozhodne pro klasický vysavač, a to kvůli jeho vynikajícímu sacímu výkonu a hygieničnosti. Podíváme-li se ale na následné provozní náklady – a na okamžitě viditelné výsledky vysávání v zásobníku na prach – výhodu má určitě bezsáčkový vysavač. Zmíněné nevýhody, tedy především málo hygienickou manipulaci při vyprazdňování a často neuspokojivý výkon při vysávání koberců fanoušci bezsáčkových vysavačů ochotně přehlížejí.

Nyní se ale již nikdo na tato omezení ohlížet nemusí. „S Blizzardem CX1 Miele lépe než kterýkoli jiný výrobce kombinuje silné stránky klasických vysavačů s výhodami bezsáčkových vysavačů,“ říká Matthias Sander, ředitel divize péče o podlahy Miele International. To se týká jak čisticího účinku, tak komfortu obsluhy.

Vyšší výkon a pohodlí díky technologii Vortex

Jen pro připomenutí: bezsáčkové vysavače oddělují prach a vzduch odstředivou silou, díky silné turbulenci vzduchu (cyklonová technologie). Vzduch je u většiny takových vysavačů postupně veden přes množství malých cyklon (multicyklonový vysavač). Tato technologie vyžaduje velké množství energie a provoz přístroje je hlučný. Kromě toho je téměř nemožné regulovat sací výkon, protože multicyklonové vysavače pracují pouze s konstantním prouděním vzduchu. Proto Miele zvolila monocyklonovou technologii (technologie Vortex, lat. Vortex = vír), kde je vzduch veden v jediné větší cykloně. To umožňuje velmi dobrý čisticí výkon s příjemnou hladinou hluku – a Blizzard CX1 lze pohodlně regulovat ve čtyřech stupních.

Blizzard nastavuje nové standardy, zejména co se týče hygienického pohodlí. „Pouze tehdy, když se prach během sání spolehlivě odfiltruje, může být prachový zásobník vyprázdněn téměř bez dalšího víření prachu,“ vysvětluje Matthias Sander. Díky obzvláště účinnému oddělení hrubého a jemného prachu poskytuje Blizzard CX1 hygienickou manipulaci. V prvním stupni filtrace jsou důsledně odděleny jemné nečistoty od hrubších. Jemný prach je pak zachycen ve filtru Gore®CleanStream®.

Ten je umístěn v držáku na filtr uvnitř jednotky a při vyprazdňování zásobníku zůstává oddělený. Filtr je dále vybaven snímačem řízeným samočistěním ComfortClean, které zajišťuje v podstatě konstantní proudění vzduchu. Při běžném používání se snadno vyjímatelný filtr jednou nebo dvakrát ročně propláchne pod tekoucí vodou. Na nutnost propláchnutí je uživatel upozorněn díky senzoru. „Díky tomu je výrazně hygieničtější čištění zásobníku, který neobsahuje jemné prachové částice," řekl vedoucí divize péče o podlahy Sander. Kromě toho jsou všechny komponenty navrženy tak, že uživatel nepřijde do styku s nečistotami ani při vyprazdňování, ani při čištění filtru.

Certifikát hygienického vyprazdňování a filtrace

V třetím stupni filtrace je Blizzard CX1 vybaven HEPA filtrem. Ten zachytí i nejmenší částice a alergeny, takže nakonec je vzduch proudící z vysavače čistější než okolní vzduch v místnosti. Filtr je absolutně bezúdržbový a vydrží – stejně jako jemný prachový filtr – po celou dobu životnosti přístroje, takže nemusí být vyměňován.

Že věnování tolika pozornosti k detailu se pro zákazníka nakonec vyplatí, to je potvrzeno nezávislým testováním: čisté a hygienické vyprazdňování vysavače Blizzard CX1 je certifikováno americkou IBR Laboratories, vedoucí mezinárodní organizací pro testování výkonu filtrace. Dobrou výkonnost filtrace přístroje Blizzard CX1 s Lifetime HEPA filtrem a jeho vhodnost pro alergiky navíc potvrzuje i zdravotní organizace „Allergy UK“.

Stejně jako jakýkoli jiný podlahový vysavač od společnosti Miele je i Blizzard testován na 20letou životnost. Pro tento test slouží k výpočtu vysávání 45 minut týdně a 5 000 vyprázdnění. Aby mohly být splněny různé potřeby zákazníků, nabízí Blizzard CX1 dvě možnosti výběru motoru: „EcoLine“ a „PowerLine“. Modely EcoLine s maximálním výkonem 900 wattů jsou zařazeny do třídy energetické účinnosti A, PowerLine motory (1 200 W) do třídy C.

Ve vysávání prachu z koberců zaručuje Blizzard třídu B. Pro odstranění prachu na tvrdé podlaze a pro filtraci jsou všechny vysavače Blizzard klasifikovány ve třídě A. Dalším plusem Blizzardu CX1 je uživatelsky přívětivá kombinace vlastností sací a podlahové hubice: u všech modelů je možné pohodlné sání i při plném výkonu. Odborník firmy Miele Sander říká: „V tomto ohledu se těšíme na zpětnou vazbu od prodejců i zákazníků.“

Stáhnout ve formátu PDF

Popis Stáhnout
První bezsáčkový vysavač Miele

První bezsáčkový vysavač od Miele se vyznačuje vynikajícími výsledky čištění a extrémně pohodlným a hygienickým vyprazdňováním zásobníku na prach. Praktické detaily: parkovací systém pro pauzy během vysávání a integrované příslušenství.

Hygienické vyprázdnění bezsáčkového vysavače

Zásobník na prach se jednoduše vyjme pomocí rukojeti a hrubé nečistoty lze vyprázdnit stiskem tlačítka prakticky bez víření prachu. Zásobník na jemný prach lze velmi jednoduše vytáhnout při čištění – to je asi jednou nebo dvakrát za rok při běžném používání.