Úvodní stránkaOboryJezdectví Helen Langehanenbergová

Drezurní stáj Langehanenberg

Za každou medailí a každým pohárem Helen Langehanenbergové se skrývá tvrdá práce – a angažovaný tým, který mezinárodně úspěšnou drezurní jezdkyni podporuje. Devět pracovníků se v rozlehlém areálu u Billerbecku v münsterském regionu stará téměř o 50 koní a jejich trénink. Z uličky mezi boxy odbočuje místnost, ve které se nová profesionální pračka a odpovídající sušička Miele starají o čisté potní přikrývky, čabraky a bandáže.

Kůň stojí venku v padoku. Zimní přikrývka je zablácená.

Se 14 medailemi z mezinárodních šampionátů až po olympijské hry obsazuje Helen Langehanenbergová již 20 let přední příčky tohoto závodního sportu. K výcviku koní a přípravě na závod patří půlhodinové tréninkové celky, při nichž se kůň i jezdec také občas pořádně zapotí. Kromě zbytků potu zůstane na textiliích i nemalé množství bláta – samozřejmě když sportovní aktivita probíhá venku.

Skříně v sedlovně jsou po okraj naplněné čabrakami a bandážemi.

Každý den se musí vyprat asi 20 podsedlových podložek – za normálních okolností, protože před závodem a po něm to může být dvakrát tolik. Nyní se však náročnost tohoto procesu pro pracovníky areálu výrazně snížila. Dosud se totiž používaly pračky Miele pro domácnost, do kterých se vešly maximálně dvě čabraky najednou a musely se vkládat a vyjímat desetkrát denně. Profesionální pračka z řady Benchmark zvládne víc než dvakrát tolik a stačí ji používat už jen dvakrát méně často. Kromě toho poskytuje místo na objemné zimní a potní přikrývky, které se dosud předávaly k praní a sušení externímu poskytovateli: náklady s tím spojené tak odpadají.

Helen Langehanenbergová ukazuje svým spolupracovnicím novou pračku Miele Professional.

S bubnem o kapacitě 12 kilogramů a otvory v zadní stěně je pračka PWM 912 z řady Performance Plus připravena na odstranění hrubých nečistot. Tři speciální programy na pokrývky pro koně zohledňují různé materiálové vlastnosti a v případě potřeby jezdecké textilie naimpregnují. Sušička je dimenzována na stejnou kapacitu.

Potřebujete individuální konzultaci?

Vše od jednoho dodavatele. Miele Professional splňuje tento požadavek, od prádelenské až po laboratorní techniku. Nabízíme systémová řešení na míru – do detailu přizpůsobená individuálním požadavkům vašeho podniku.

Zjistěte více o souvisejících oborech

Naši odbornost potvrzují i další referenční objekty