Pohled na modré nebe, na kterém jsou vidět koruny stromů,

O nás

Již od založení našeho podniku pečujeme o kulturu inovací. Naším přesvědčením je vytvářet pro naše zákazníky rozhodující přidanou hodnotu a společně usilovat o nejlepší řešení. Po celém světe si nás cení jako spolehlivého obchodního partnera, který je zárukou vynikající kvality a odbornosti. Našimi průmyslovými řešeními podporujeme velké množství oborů: od pečovatelských zařízení až po kempy, od nemocnic až po školky, od laboratoří až po samoobslužné prádelny a vše mezi tím. Poskytneme komplexní řešení i vašemu podniku.

Historická fotografie zobrazuje montáž praček Miele Professional

Naše historie

Vše začalo roku 1899 v Herzebrocku, když technik Carl Miele a obchodník Reinhard Zinkann uvedli na trh své první máselnice a odstředivky na mléko. Jejich moto „Immer Besser.“ nejen že přetrvává do dnešních dní, ale i nadále tvoří živé jádro našeho rodinného podniku. Motivuje nás vyvíjet stále novým způsobem vždy lepší a promyšlenější řešení, abychom činili domácnosti a podniky udržitelnějšími – z generace na generaci.

Řešení pro profesionální použití jsou odjakživa zásadní součástí společnosti Miele. Od roku 1924 spolupracoval náš tým Miele Professional během desetiletí velmi úzce s podniky, experty a partnery z mnoha oborů, aby nacházel řešení pro jedinečné výzvy našich zákazníků a plnil jejich individuální přání. Přitom klademe neustálý důraz na udržitelnost: naše řešení 360PRO jsou založena na našich hluboce zakořeněných hodnotách a zároveň se v nich odráží vize lepší budoucnosti pro všechny naše zákazníky.

Těšíme se na vytváření naší příští kapitoly. Každá je totiž vždy lepší!

Logo Miele 125 let na šedém pozadí.

Oslavte to s námi a profitujte

Náš příběh stručně a jasně. 125 let kvality Miele.

Tradice ruku v ruce s inovacemi: již 125 let je Miele zárukou prvotřídní kvality, která je základem důvěry. Oslavte toto mimořádné jubileum vybranými přístroji s námi a objevte naši výroční nabídku.

Kvalita, na kterou se můžete spolehnout

Displej myčky nádobí MasterLine od Miele Professional

Nikoliv náhodou má Miele po celém světě pověst spolehlivé značky. Pro zajištění vynikajícího standardu procházejí všechna naše řešení komplexními testy kvality a mimořádně přísnou závěrečnou kontrolou. Tam, kde se ostatní spokojí s několika málo testovacími cykly, my ještě dlouho nepřestáváme. Tak našim zákazníkům z profesionální oblasti poskytujeme přístroje s dlouhou životností, které podávají přesvědčivý výkon rok co rok.

Naše pračky jsou například testovány na 30 000 provozních hodin, myčky s přívodem čerstvé vody MasterLine na 28 000 cyklů a naše laboratorní myčky na 15 000 provozních hodin. Rovněž komponenty jako vypínač a přístrojová dvířka podrobujeme nejpřesnějším kontrolám.

A to ještě není vše. Německé inženýrství pro nás znamená nejvyšší preciznost a neustále usilujeme o vylepšení. Materiály jako nerezovou ocel pečlivě vybíráme tak, abychom zvýšili dlouhou životnost. Kromě toho jsme vyvinuli patentované komponenty, jako náš buben s voštinovou strukturou, aby naši zákazníci profitovali z prvotřídních výsledků. To naše zákazníky podpoří v jejich rozhodnutí pro Miele Professional a v záměru vytvářet společně budoucnost jejich podniku.

Naše filozofie

Obchodnice s tabletem stojí u bílé tabule

Jako váš partner v oblasti řešení s vámi od počátku úzce spolupracujeme, abychom vás podpořili při realizaci vašich cílů. Poskytujeme vám tu nejlepší podporu a jistotu, že s námi děláte správné rozhodnutí.

Jsme rodinným podnikem ve čtvrté generaci a zůstáváme neustále věrní naší odpovědnosti za naše produkty a procesy, naše zaměstnance a obchodní partnery a ochranu našich přírodních zdrojů. Odráží se to jak v našem výběru materiálů, tak i v konstrukci a výrobě našich produktů.

Koneckonců náš příslib zní: „Immer Besser – vždy lepší.“ To znamená, že jdeme novými cestami a nikdy neustrneme. Od spolupráce s našimi zákazníky a dodavateli přes naši kulturu a hodnoty až po podporu našich zaměstnanců se ve všem, co děláme, neustále snažíme předčít sami sebe. To nás motivuje!

Naše vedení podniku

Šest jednatelů/jednatelek společnosti Miele

Od jedné továrny na německém maloměstě po dnešní celosvětový podnik se Miele již od roku 1899 nachází ve vlastnictví rodin Miele a Zinkann. To znamená, že naši investoři mají geny Miele doslova ve své DNA.

Společně se čtyřmi členy představenstva, kteří nejsou rodinnými příslušníky, se obě rodiny podílejí na operativním vedení podniku a aktivně spoluutvářejí směřování společnosti. Ať už jako spolupracovníky, partnery, nebo zákazníky – i vás rádi přivítáme jako člena své rodiny.

Obchodní sekce Miele Professional je řízena Dr. Christianem Klugem. Ten je hnací silou našeho požadavku být inspirativním partnerem pro řešení našich zákazníků z profesionální oblasti.

Vývoj naší obchodní činnosti

Čtyři mladé ženy pracují při workshopu na nových nápadech

Chtěli bychom vytvářet lepší budoucnost a být tak inspirativním partnerem pro řešení našich zákazníků – to je náš obchodní cíl. Od udržitelnosti přes zvýšení efektivity až po využití našich odborných vědomostí k posílení námi podporovaných podniků: naším obchodním cílem jsou nejen ambice – je to odpovědnost!

Věrni našemu heslu „Immer Besser – vždy lepší.“ jsme v uplynulých letech podnikli několik velkých kroků, abychom dosáhli našich cílů. K nim patří zavádění nových produktů, spojování osvědčené kvality Miele s nejmodernějšími technologiemi a přijímání nových talentů jako posily při realizaci našich cílů. A samozřejmě i nadále pracujeme na plnění našich příslibů udržitelnosti. To vše se odráží také v našich obchodních výsledcích.

V účetním roce 2022 dosáhl podnik obratu 5,43 miliard eur. To odpovídá navýšení o 591,0 milionů eur nebo 12,2 procent. V Německu se obrat pohyboval okolo 1,47 miliard eur. K 31. prosinci 2022 zaměstnávala skupina Miele po celém světě okolo 23 300 zaměstnanců, z toho 11 900 jen v Německu.

Potřebujete individuální konzultaci?

Rádi vám pomůžeme najít ty správné produkty a služby pro váš podnik. Miele Professional nabízí řešení přesně přizpůsobená na míru vašim požadavkům: kontaktujte nás a zjistěte víc!