Tiskové zprávy Miele

Tisková zpráva 10/2014

Dokonalost při nízkých nákladech – s prádelenskou technikou Miele u vás doma

Sušička H2O a další inovace snižují spotřebu

Dokonale vyprat, usušit a vyžehlit velké množství prádla – a to v co nejkratším čase, přizpůsobeno individuálním potřebám hotelů a penzionů: o to se v mnoha hotelových prádelnách stará nejnovější technologie od Miele Professional. Přístroje přitom díky nejvyšší účinnosti ve spotřebě vody a energie snižují náklady, například díky novým typům ohřevu v sušičkách a energeticky efektivním pracím programům.

Profesionální pračky od Miele jsou k dispozici v různých velikostech od 5,5 kg do 32 kg náplně prádla, sušičky pro 6,5 až 40 kg náplně. Díky mnoha programovým balíčkům je pro hotelové prádelny možné téměř cokoli: v balíčku „Hotel / Restaurace / Catering“ jsou zahrnuty programy pro kuchyňské utěrky, matracové potahy nebo lázeňské froté ručníky. Také peřiny a polštáře lze profesionálně vyprat a usušit: tak se speciální programy starají o šetrnou péči například o přírodní vlákna, jako jsou náplně vyrobené z čisté vlny, kašmíru, velbloudí srsti nebo hedvábí.

Nejnovější generace praček s optimalizovanými programy snižují spotřebu energie: tak program „Barevné prádlo 60°C“ u přístroje s náplní 13 kg v režimu teplé vody snižuje spotřebu vody na méně než deset litrů na kilogram prádla, a to při nezmenšené účinnosti praní a máchání. S ještě nižší spotřebou vody přichází program „Eco“: spotřebuje jen 7,5 litru vody a 0,03 kWh na kilogram prádla.

Sběr provozních dat u praček a sušiček
Chcete-li mít stálou kontrolu nad spotřebními náklady v hotelových prádelnách, Miele vám nabízí profesionální integrovaný sběr dat pro všechny moderní pračky a sušičky. Displej přístroje s řízením Profitronic M automaticky informuje o aktuálním množství vody a prádla, o spotřebě energie a pracích prostředků. Údaje z až 300 programů mohou být uloženy pomocí speciálního modulu provozních dat a podle potřeby převedeny do počítače.

Kromě toho mohou být přístroje stavebně připojeny k tzv. vypnutí při špičkovém zatížení nebo k systému optimalizace energie: to zajišťuje, že v případě vysoké spotřeby elektrické energie se jedno nebo více zařízení na krátkou dobu vypnou. Například když je v poledne v kuchyni v provozu mnoho spotřebičů, může pračka automaticky pozdržet svůj chod. To může, v závislosti na použití, snížit spotřebu špičkového proudu, a tím i celkové náklady na elektrickou energii až o 25 procent.

Úspora s alternativními typy ohřevu
Ještě větší potenciál úspor u praček a sušiček se skrývá v alternativních způsobech ohřevu vody. Tak lze sušičky H2O levně vyhřívat pomocí horké vody, která se získá například solárním ohřevem, dálkovým vytápěním, zbytkovým teplem z prádla nebo jako vedlejší produkt při chlazení kogenerační jednotky. Teplá voda ohřívá prostřednictvím topných spirál procesní vzduch v sušičkách, které jsou nabízeny v různých velikostech od 325 do 800 l objemu bubnu a náplní 10 až 32 kg prádla. Sušicí programy byly speciálně optimalizovány pro použití při nižších teplotách procesního vzduchu, což je šetrné k prádlu.

Náklady na energii snižuje i sušička s tepelným čerpadlem od Miele, která je k dispozici ve třech velikostech – od 6,5 do 16 kg náplně. Pracuje s uzavřeným okruhem cirkulace vzduchu, a proto nevyžaduje odtah vzduchu. Odpadní teplo se opětovně používá pomocí výměníků tepla v rámci uzavřeného okruhu.

Nižší provozní náklady zajišťuje také přechod na plynový ohřev. Miele Professional nabízí tento provozní režim pro pračky, sušičky a mandly. Vzhledem k tomu, že cena zemního plynu je daleko nižší než cena elektrické energie (v Německu je to asi třetina), lze touto změnou dosáhnout rovněž značných úspor.

Nejvýkonnější mandly v domácích prádelnách
Mandly Miele v různých velikostech až do maximální pracovní šířky 3,5 m umožňují prvotřídní závěrečnou péči o prádlo v domácích prádelnách. Vysoce výkonné mandly mohou dokonce zpracovat více než 200 kg prádla za hodinu, což je více než tuna za den. Prostřednictvím displeje, který zobrazuje všechny parametry, lze tyto velké mandly rychle přizpůsobit pro požadované úkony: změny tlaku umožňují rychle vyžehlit jak bavlněné ubrusy, tak jemné materiály. Všechny mandly Miele jsou vybaveny patentovaným stolem „Easy Fold“, který má povrch se zakřivenou voštinovou strukturou s integrovanými otvory. Díky tomu může studený vzduch zespodu proudit textiliemi, které tak vychladnou již na stole – a krásně rovné.

Pohodlnou obsluhu navíc u všech mandlů Miele zajišťuje kryt válce, který zabraňuje úniku tepla směrem vzhůru. Tímto způsobem lze také zabránit ztrátám energie a zajistit do značné míry nízkou teplotu v bezprostřední blízkosti válce.

Stáhnout ve formátu PDF

Popis Stáhnout