Tiskové zprávy Miele

Tisková zpráva 08/2014

Nové prokládací myčky nádobí Miele mají větší výkon a nižší spotřebu

Účinný mycí a filtrační systém plus rekuperace

Dokonale umyté nádobí a příbory s výrazně nižšími náklady na energii: to umožňují nové tankové prokládací myčky nádobí, které Miele Professional uvedlo na trh pod názvem „PG 8172“. Čtyři standardní a čtyři doplňkové modely „Eco“ jsou vybaveny novým mycím a filtračním systémem a poskytují ochranu zdrojů na všech úrovních – například poprvé díky rekuperaci tepla.

Nižší spotřeba energie, krátké programové časy a nejlepší výsledky mytí zde patří neoddělitelně k sobě. Specifické programy jsou díky variabilnímu mycímu tlaku šetrné k příborům, nádobí a sklenicím. Senzor zakalení a filtrační systém plného výkonu, který nepřetržitě čistí mycí lázeň, zaručuje optimální kvalitu vody. Tak jsou odfiltrovány i ty nejjemnější pevné látky, jako je například mletá káva. Tím se automaticky snižuje denní potřeba kompletní výměny vody.

Kromě toho jsou poprvé všechny tankové prokládací myčky nádobí vybaveny tepelným výměníkem na odpadní vodě. Ten využívá teplo z odpadní vody k ohřátí vstupující studené vody pro další oplachové dávky. Jenom tím může zákazník ušetřit až deset procent nákladů na energii.

Čtyři „Eco“ varianty řady „PG 8172“ jsou mimo tepelného výměníku na odpadní vodě vybaveny také výměníkem tepla na odtahovém vzduchu. Studená přívodní voda se nejprve zahřeje pomocí odtahového vzduchu a následně pomocí tepla z odpadní vody. Požadované teploty je dosaženo v bojleru. To může snížit náklady na elektrickou energii až o dalších 20 procent. S tímto potenciálem možných úspor lze náklady na „Eco“ variantu amortizovat do tří let. Modely „Eco“ také zajišťují, že je do okolního prostředí vypouštěn méně horký vzduch, což výrazně zlepšuje okolní klima.

Dotykový displej umožňuje intuitivní ovládání se snadným přístupem k dodatečným informacím, jako jsou tipy pro mytí a integrovaný návod k obsluze. K tomu přispívají piktogramy jako komunikačně neutrální jazyk, které jsou podporovány barevně kódovaným tlačítkem Start. Pomocí změny z červené na zelenou nebo modrou poskytují informace o aktuálním provozním stavu. Ergonomická rukojeť, stejně jako volitelné automatické otevírání poklopu na konci programu ulehčují každodenní provoz. Pravidelné čištění je usnadněno rozšířeným samočisticím programem a hygienickým mycím prostorem.

S širokou škálou možností nastavení může být PG 8172 optimalizována pro specifické potřeby zákazníků. Kromě obvyklých parametrů mycích programů může být na displeji naprogramováno zobrazení programu, stejně jako automatické zapínání a vypínání přístroje.

Stáhnout ve formátu PDF

Popis Stáhnout