Symboly pro ošetřování

Symboly praní

Symbol Waschen

Nejrozšířenější symbol na štítcích na oblečení. Informuje o tom, že oblečení můžete zcela obvyklým způsobem prát v pračce.

Symbol Waschen

Symbol vaničky znamená, že oblečení smíte prát v pračce. Číslo ve vaničce znamená maximální teplotu, při které můžete prádlo prát. Pokud je symbol vaničky přeškrtnutý, musíte oblečení prát s využitím programu šetrného praní. Automatické pračky Miele jsou vybaveny programem ke snadnému praní. Při dvou čárkách doporučujeme použití programu Syntetika.

Symbol Waschen

Ruční praní. Tohle prádlo patří buď do automatické pračky Miele s programem „ruční praní - vlna“ nebo „hedvábí“, nebo do umyvadla za teploty maximálně 40 °C. Pro ruční praní platí: neždímat, nedrhnout.

Symbol Waschen

Jasný případ pro čistírnu. Prádlo s tímto symbolem nesmíte prát ručně ani v pračce.

Symboly sušení

Symbol Trocknen

Chvála lnu. Tenhle kousek můžete kdykoliv sušit v sušičce prádla. Tečky označují stupeň, který musíte na sušičce prádla nastavit. Dvě tečky: Textilie můžete sušit za obvyklé teploty. Jedna tečka znamená, že musíte být opatrní. Sušte své prádlo v sušičce prádla Miele s nízkou teplotou a použijte navíc funkci ochrany prádla.
Sušičky Miele s tepelným čerpadlem suší vždy s nízkým tepelným výkonem (1 tečka). Díky tomu jsou mimořádně šetrné k prádlu.

Symbol Trocknen

Připravte si kolíčky na prádlo. Tohle oblečení nesmíte v žádném případě sušit strojově.

 

Symboly žehlení a mandlování

Symbol Bügeln & Mangeln

Účinně proti pomačkání. Žehlička na etiketě znamená, že oblečení můžete nejen žehlit, ale i mandlovat za tepla. Tečky uvádějí teplotu žehlení. Tři tečky odpovídají cca 200 stupňům. Dvě tečky zhruba teplotě 150 stupňů. Jedna tečka znamená, že k žehlení nebo mandlování zcela stačí 110 stupňů.

Symbol Bügeln & Mangeln

Oddechněte si od žehlení. Oblečení s tímto symbolem nesmíte žehlit ani mandlovat.

 

Symboly bělení

Symbol Chloren

Zářivě bílá: tohle oblečení můžete bez problému bělit chlorem.

Symbol Chloren

Zóna bez chloru: toto oblečení nesnese bělení chlorem.

 

Symboly chemického čištění

Symbol Chemische Reinigung

F je symbolem pro uhlíková rozpouštědla. Jedna čárka pod symbolem signalizuje omezení v oblasti mechanického namáhání, zvlhčování a teploty.

Symbol Chemische Reinigung

P znamená, že textilie smí být čištěna perchloretylenem. Jedna čárka pod symbolem signalizuje omezení v oblasti mechanického namáhání, zvlhčování a teploty. 

Symbol Chemische Reinigung

Přeškrtnuté kolečko upozorňuje, že oblečení nesmíte čistit chemicky, musíte je čistit ručně.

Symboly čištění za mokra

Symbol Nassreinigung

Ošetřovaný textil můžete nechat vyčistit v profesionální čistírně v systému k čištění za mokra.