Poradce a informace o materiálech

Před zhruba 100 lety ještě patřilo praní prádla k ručním pracím. Ale už začátkem 20. století byly vyvinuty první pračky, které hospodyním značně ulehčily jejich každodenní život. Od té doby vyvinula společnost Miele řadu technických inovací, které se staly důležitými milníky v oblasti péče o prádlo.
Na tomto místě vám nabídneme zajímavé informace o materiálech včetně spousty rad k odstraňování skvrn a vysvětlíme vám symboly označující způsoby péče.
Přejeme vám, aby bylo vaše prádlo vždy čisté a neposkvrněné!

Druhy textilií a péče o ně

Už se vám určitě stalo, že jste před sebou měli horu prádla
a ptali jste se sami sebe: Co všechno můžu vyprat dohromady
a hlavně - jak to všechno vyperu? Ve většině případů to jde dobře, ale občas nás čeká nemilé překvapení. Náš nejoblíbenější kousek se srazil nebo zabarvil. Složení textilních vláken má podstatný vliv na způsob péče. Proto je nutné dodržovat určitá pravidla. Abyste mohli v budoucnu s klidným svědomím spustit program, jsou v této kapitole popsány nejdůležitější typy textilií a přehledně popsán způsob jejich údržby.

Jak správně pečovat o textilie?

Jak na skvrny?

Hrůza, flek! Žádný strach. Lexikon praní má pro vás cenné tipy
k odstraňování skvrn. Tady se dozvíte, co možná věděla vaše babička odjakživa: jak se úspěšně zbavit nejúpornějších skvrn. Záruku na odstranění skvrn beze stopy vám dát nemůžeme. Můžeme vám dát jistotu toho, že tu pro vás budeme mít vždy nějaký návrh na záchranu vašeho oblečení. A možná se z „nervydrásajího“ fleku nakonec vyklube happy end.

Abeceda skvrn - lexikon praní

Symboly pro ošetřování

Praní, sušení, žehlení nebo čištění: všechny tyto procesy mají své značky a symboly, které obsahují příslušné příkazy a zákazy.
Zde vám vysvětlíme nejběžnější symboly pro ošetřování vašeho prádla a oděvů, abyste mohli své textilie optimálně ošetřit.

Co který symbol znamená?