Módní trendy

Snad žádný obor lidské činnosti se neotáčí rak rychle jako módní kolotoč. Co je dnes vkusné, může být zítra nepřijatelné – a naopak. Tvůrci trendů, redaktoři módních časopisů, stylisté, hvězdy, blogeři a návrháři na celém světě ukazují, co je in a od čeho je lépe se držet dál. Chlapecké límečky, styl etno, zvířecí potisky nebo raději malé večerní? Vydáváme se za vás na průzkum mezinárodních trendů, abyste ve vší té módní rozmanitosti neztratili přehled. Nejdůležitější pravidlo ale stále zní: Noste to, co se vám líbí!

Getty Images, Getty Images for Kaftan Citra

Samet je tu – zůstane navždy?!

Představují-li mezinárodní módní přehlídky něco, čím bychom se měli řídit, je to směr, který sledují – nejlépe všechny. Sametové šaty, sametové sukně, sametové obleky – to vše je velmi populární, a nikoli jen v klasických barvách, jako je černá nebo námořnická modrá, ale také v jasných hořčicově žlutých a nachově červených odstínech. Látka je měkká, teplá a příjemná a se správným střihem dává najevo luxus a okázalost, obzvláště je-li délka šatů až na zem. XL délky představují další výrazný trend současnosti!

Getty Images (2)

Kostka v plné parádě

Šachovnicový vzor se stává módním evergreenem. Opravdoví milovníci módy nosí tartan (skotské kostky) nebo Vichy káro (bavlněnou kostkovanou látku gingham), a to nejlépe od hlavy až k patě. Gingham, kombinace černobílých kostek a často kostek v modrých, červených nebo pastelových odstínech patří už dlouho k oblíbeným kouskům, po nichž sáhneme, je-li naším cílem uvolněný letní vzhled. Nyní se společně se skotským tartanem (nejlépe v červené barvě) zabydlel v našem šatníku po celý rok.

Getty Images (2)

Od černé ke kovově lesklé

Slyšeli jste už smělé tvrzení „Choďte v černém, nebo raději zůstaňte nazí“? Je to pravda! Černá je ústředním prvkem aktuálních módních trendů. A stejně tak šedá! Obě jsou to barvy, které lze jednotlivě kombinovat se strohými kousky nebo nosit s výraznými barvami, stejně jako kombinovat s jednobarevným oblečením s celou řadou vzorů a textur. Šedá vypadá vždycky dobře a v šedém pulovru z kašmíru dosáhnete nádherně přirozené elegance. Jiskřivý vzhled ve stříbrné a kovově lesklé je teď také velice módní a v kombinaci s šedými odstíny nemá konkurenci.

AFP/Getty Images, Gamma-Rapho via Getty Images

Víkend na venkově

Britský venkovský styl slaví návrat. V podobě tvídového kostýmu, kostkovaného vzoru, vysokých kozaček, kožených knoflíků a příjemných úpletů. Barevný kód: Zemité tóny ve všech odstínech, k tomu krémová, trochu červené a samozřejmě zelená. Důraz kladen na: ležérní, pohodový a přirozený styl.

AFP/Getty Images (2)

Zde je patchwork

To zahrnuje skutečnou odvahu: XL svetr s lesklými stříbrnými záplatami v kombinaci se síťovinou a stříbrným prošíváním. Divoké vzorované nášivky vypadají jako náhodné a září nad ostatní. Barevné perly se pohybují při každém pohybu. Falešná kožešina a nadrozměrné mašle také přispívají k přeměně jinak jednoduchých šatů na velmi extravagantní ikonický kousek.

WireImage, Gamma-Rapho via Getty Images

Business jako obvykle?

V žádném případě! Kalhotové kostýmy jsou všestranné a proto číslo jedna. V kanceláři i po práci. Ať už klasické nebo stylové kostýmy z barevného manšestru či sametu se silným dotekem sedmdesátých let. Ruce pryč od zvýraznění útlého pasu! Působí tvrdě a je proto úplně mimo. Mnohem uvolněněji působí chlapecký styl a vrstvení.