Kašmír

Mimořádně kvalitním druhem vlny je kašmír. Tato přírodní vlákna jsou získávána jednou ročně ze srsti kašmírské kozy. Za rok se kašmíru na světový trh dostane cca 5000 tun. Kašmír je velmi drahá a citlivá textilie. Při praní proto vyžaduje zvláštní péči.

Praní: Pleteniny z kašmíru musíte prát opatrně při 30°C jemným pracím prostředkem na vlnu. Tyto prací prostředky mají neutrální až mírně kyselé pH, které brání bobtnání a zplstnatění vláken. Textilie z kašmíru se nerady příliš máčejí, raději se rychle perou bez drhnutí a ždímání. Vzhledem k tomu, že zbytky pracích prostředků ničí citlivá vlákna, je mimořádně důležité, abyste textilie po praní několikrát vymáchali ve studené vodě.
Patentovaný voštinový buben ve spojení s programem ručního praní vlny od Miele (speciální rytmus praní, optimalizované množství vody, max. počet otáček 1200 ot./min.) jsou pro váš oblíbený kousek mimořádně šetrné.

Sušení: Program ‚konečná úprava vlny‘ vaší sušičky prádla Miele znovu napřímí jemná textilní vlákna a po následném sušení na vzduchu je váš oblíbený svetr zase jemný a hebký.

Extra tip: Tekutý jemný prací prostředek WoolCare z řady CareCollection se složkami pro ochranu vláken chrání před zplstnatěním a formule pro ochranu zářivých barev zajišťuje šetrné čištění a péči.

Všechny prostředky pro péči o prádlo CareCollection