Elegance a chytré ovládání 

Aura 4.0 Ambient 
Tento inovativní cirkulační odsavač par nejen že odsává a filtruje kuchyňské výpary, ale je navíc vybaven mnoha novinkami. Díky odvlhčovací funkci HumidityBalance zachycuje odsavač par Aura 4.0 Ambient vlhkost vznikající při vaření. Integrované čidlo měří vlhkost vzduchu v místnosti a vyhodnocuje ten správný čas, kdy se má vlhkost navázaná ve filtru odevzdávat. Tak si můžete optimální klima užívat neustále. O smyslový zážitek z vůně se nezávisle na průběhu vaření postará exkluzivní osvěžovací funkce AmbientFragrance. Můžete si vybírat z různých typů vůní přesně podle svého vkusu a nálady a nechat je decentně proudit prostorem. S odsavačem par Aura 4.0 Ambient je možné vytvořit i poutavou světelnou atmosféru: díky funkci MyAmbientLight si můžete individuálně nastavit barevné osvětlení. Aura 4.0 Ambient je první odsavač par od Miele, který má funkci chytrého ovládání výhradně přes WiFi. K tomu se používá systém Con@ctivity 3.0 nebo aplikace Miele@mobile. 
Chytré ovládání výhradně přes WiFi 
Chytrá domácnost: díky funkci Con@ctivity 3.0 mohou mezi sebou odsavač par a varná deska komunikovat. K tomu potřebujete varnou desku Miele podporující funkci WiFi. Přes aplikaci Miele@mobile můžete dále nastavovat funkce MyAmbientLight, HumidityBalance a AmbientFragrance. A to nejlepší: Con@ctivity 3.0 a aplikaci Miele@mobile můžete používat současně nebo nezávisle na sobě. V případě poruchy lze základní funkce ovládat přes skrytá tlačítka.
Individuální barevné osvětlení 
V tom nejlepším světle: vytvořte si v kuchyni jedinečnou světelnou atmosféru s funkcí MyAmbientLight. Barvu světla si můžete nastavit zcela individuálně a pohodlně přes aplikaci Miele@mobile – podle aktuálního okolí a nálady. I jas můžete měnit zcela flexibilně – MyAmbientLight zastane i funkci stmívače. Toto jedinečné ambientní osvětlení se stane středem pozornosti.
Exkluzivní požitek z vůně 
Stačí jeden nádech a budete se cítit skvěle: odsavač par nejen že redukuje kuchyňské pachy – od nynějška se postará i o svěží vzduch. Užijete si perfektní provoněné chvíle nezávisle na procesu vaření. Podle vlastních preferencí si můžete vybírat z různých variant vůní. Flakón s vůní se do odsavače zasouvá shora a lze jej snadno vyměnit. Časy a intervaly pro uvolňování vůně si můžete individuálně nastavit přes aplikaci Miele@mobile. 
Jedinečná funkce odvlhčení 
Funkce HumidityBalance zajišťuje, že vlhkost vznikající během vaření je adsorbována speciálním filtrem. Integrované čidlo měří teplotu a vlhkost vzduchu v místnosti a vyhodnocuje ten správný čas, kdy se má vlhkost navázaná ve filtru odevzdávat – tak si můžete neustále užívat dokonalé klima. Funkce se dá ovládat přes aplikaci Miele@mobile.
Charakteristika výbavy v závislosti na modelu